1 Gece Konaklamalı Samos Turu Vathy Konaklamalı

  • Yunan Adaları
  • 1 Gece, 2 Gün
  • Feribot ile Gidiş - Dönüş
  • Kuşadası Çıkışlı
  • Kuşadası Dönüşlü
Bilgi Alınız

GEZİLECEK YERLER

Samos

Fiyat Hesapla

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

► Feribot bileti

► Liman vergileri

► Otelde oda kahvaltı konaklama


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

► Vize

► Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)

► Rehberlik ve Transferler

► Konaklama vergisi


Genel Bilgiler

* Kuşadası’ndan kalkış saati 09:00, Samos’tan ise 18:00’dir.

* Pasaportunda Kuzey Kıbrıs giriş damgası olanlar Yunanistan’a giriş yapamayacaklardır.

 


1. Gün - Kuşadası - Samos - Kuşadası

Sabah 07:30’da Kuşadası limandaki check-in ve pasaport işlemlerinin ardından saat 09:00’da Samos’a hareket ediyoruz. Samos'a vardıktan sonra seçeceğiniz otelinize yerleşip ertesi gün feribot kalkış saatine kadar Samos'un tadını çıkarabilirsiniz. Ve aşağıda gezilecek yerleri de görebilirsiniz. Geriye dönerken feribot kalkış saatiniz ise saat 18:00'dir.

 

Pythagorion : Her taşıyla tarihe şahitlik eden ve antik Samos şehrinin üzerine kurulmuş olan Pythagorion’u doyasıya gezebilirsiniz. Bugün küçük bir liman kasabası olan Pythagorion tarihi ve güzelliği dolayısıyla adanın en çok ziyaret edilen noktası konumundadır. Limana kadar uzanan yol üzerinde sağlı sollu yer alan küçük hediyelik eşya dükkânlarını dolaşıp alışveriş yapabilir, sahil boyunca sıralanmış restaurantlarda Yunan mezelerinin, kurutularak ızgarada pişirilmiş ahtapot ve taramanın keyfini Ouzo ile çıkarabilirsiniz.

 

Vathy : Samos’un ana şehri olan Vathy diğer bir adı ile Samos Şehri’ni ziyaret edebilirsiniz. Bahçelerinden uzanarak dışarıya sarkmış rengârenk çiçeklerin gölgelediği mavi beyaz daracık sokaklarını, hediyelik eşya dükkânlarını, yerel kahveleri, ünlü Arslanlı Heykel'in bulunduğu Pisagor Meydanı’nı ziyaret edebilirsiniz.

 

Kokkari : Ayrıca gezilecek yerlerden biri ve küçük balıkçı köyü olan Kokkari; ufacık kilisesi, birçok kafeterya ve restaurantları ile ferahlayarak omuzlarınızdan günün tüm yorgunluğunu atacağınız harika bir yer. Burada küçücük renkli sokakların arasında dolaşabilir, sevdikleriniz için birer hediyelik eşya alabilirsiniz.

 

Karlovasi : Samos'un kuzeybatısında yer alan bu şirin kasana adanın en yüksek dağına (Kerkis) ev sahipliği yapar. En meşhur plajlardan biri olan Potami Plajı, Karlovasinin hemen batısında olan plaj "kalp" şeklindeki formuyla harika bir görsel sunuyor.Hemen yanındaki Aziz Nikola Kilisesi'nin bahçesindeki seyir terasından buranın kuşbakışı manzarasını seyretmeden Samos'tan dönmek olmaz.


Dönem