Uçaklı Özel Karadeniz Turu COVID-19 Kurallarına Uygun Sosyal Mesafeli Özel Tur

  • Kültür Turu
  • 4 Gece, 5 Gün
  • Uçak ile gidiş Uçak ile dönüş
  • İzmir Çıkışlı
  • İzmir Dönüşlü
Bilgi Alınız

GEZİLECEK YERLER

Samsun, Ordu, Boztepe, Akçaabat,Sümela Manastırı, Sürmene, Uzungöl, Lustra Karester Yaylası, Borçka, Karagöl, Artvin, Mençune Şelalesi Çifte Köprü, Kamilet Vadisi, Çamlıhemşin, Zilkale, Palovit, Çat Vadisi, Şenyuva, Ayder Yaylası, Avusor Yaylası Huser Yaylası, Fırtına Deresi, Trabzon, Ayasofya, Atatürk Köşkü, Telkari Atölyesi

Fiyat Hesapla

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

► Araç içi ikramlar

► 4 gece yarım pansiyon konaklama (Otellerde alınacak akşam yemeği ve sabah kahvaltıları)

► Tüm ulaşım hizmetleri

► Profesyonel rehberlik hizmetleri

► Zorunlu seyahat sigortası

► Katar Tur güvencesi

► Ek hizmet bedelleri


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

► Müze Kart Bedeli

► Mola tesislerinde alınacak olan sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri

► Tüm yemeklerde alınacak olan içecekler

► Öğle yemekleri

► Minibar harcamaları

► Kişisel harcamalar


Genel Şartlar

enlightened Gezi süresi 4 gece 5 gün olup otel konaklaması 4 gecedir.

enlightened Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir. 

enlightened Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

enlightened Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez. Haftalık turlarımızda otobüs içerisinde rotasyon uygulanır.

enlightened Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 5 gün öncesine kadar Katar Tur seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Katar Tur misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. 

enlightened Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak değişiklik yapılabilir.

enlightened Hava muhalefeti nedeniyle ya da rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden Katar Tur sorumluluğu yoktur. 

enlightened Turlarımızda araçlarımız kişi sayısına göre otobüs, midibüs veya minibüs olarak farklılık gösterebilir.


1. Gün - İzmir Buluşma • Samsun • Onur Anıtı • Amazon Adası • Terme • Ünye

Sabah saat 07:30 da Adnan Menderes Havalimanın da siz değerli misafirlerimizle buluşuyoruz. Özel Havayolları ile İzmir-Samsun uçağımızın check-in işlemlerini yaptırdıktan sonra 09:10 da uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. 10:45 de Samsun’a ulaşıyoruz. Havalimanında bizleri bekleyen aracımıza binerek birbirinden eşsiz doğal güzellikleriyle bizleri büyüleyecek olan Karadeniz Masalı’na başlıyoruz. Uygun bir yerde alacağımız öğle yemeğimizin ardından, Atamızın 19 Mayıs 1919 yılında Kurtuluş Mücadelesi’ni başlattığı SAMSUN’da dünyada denge bakımından 2. Sırada yer alan Samsun’un simgesi ONUR ANITI / ATATÜRK HEYKELİ’ni ve Atatürk’ü Samsun’a getiren Bandırma Vapuru’nu görüyoruz. Samsun’da ziyaret edeceğimiz son durak ise Amazon Kadın Efsanesinin yaşatıldığı Batıpark’ta bulunan Amazon Adası oluyor. Kaplıcaları, havzaları, deltaları, ovalarıyla coğrafi tüm güzelliklerin yansımasına şahit olacağımız Samsun’dan sonra Terme üzerinden maviyle yeşilin bir arada olduğu Ünye’ye ulaşıyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Ünye’deki otelimizde.


2. Gün - Ordu • Boztepe • Akçaabat • Sümela Manastırı • Sürmene • Uzungöl

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından fındık diyarı Ordu’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Şehrin enfes manzarasının tadını çıkartacağımız teleferik yolculuğumuzun ardından BOZTEPE’ye ulaşıyoruz. Türkülerde de yer aldığı gibi “Boztepe’ye çıkmalı şu Ordu’ya bakmalı” diyoruz ve kadrajımıza muhteşem kareler ekliyoruz. Meşhur Melet ırmağını geçtikten sonra yeşilin her tonunu görebileceğimiz Doğu Karadeniz’e merhaba diyoruz. Karadeniz de tek adası olan ilimiz olan Giresun üzerinden köftesiyle ve horonuyla meşhur Akçaabat’a ulaşıyoruz. Burada tadı damaklarımız da kalacak köftesini unutulmaz eğlence horon eşliğinde alıyoruz. Değirmendere ve Coşandere eşliğinde ALTINDERE VADİSİNDE bulunan Karadağ’ın eteklerindeki SÜMELA MANASTIRI’na varıyoruz. Vadiden yaklaşık 300 metre yükseklikte yer alan ve yamaca kayalara kurulan Sümela Manastırı tüm heybetiyle bizleri misafir edecek. Manastırın içerisindeki freskleri rehberimizin anlatımı eşliğinde görüp fotoğraflıyoruz. Manastır ziyaretimizi tamamladıktan sonra bıçağın anayurdu olan Sürmene’ye varıyoruz. Meşhur bıçak atölyelerden birinde rehberimizin bizlere vereceği kısa bir alışveriş molasının sonrasında, OF üzerinden çay bahçeleri eşliğinde UZUNGÖL’e ulaşıyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Uzungöl deki otelimizde.


3. Gün - Lustra Karester Yaylası • Çay Fabrikası • Borçka • Karagöl • Artvin

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından bol oksijenli, dinamik ve eğlenceli güne başlıyoruz. Doğan müzikalini dinleyeceğimiz, şehir gürültüsünden uzak saklı cennet Lustra / Karaster Yaylasını keşfe gidiyoruz .(Ekstra) Göğe doğru uzanan ağaçlar, yüksek dağlar, şelaleler, dereler, soluksuz keyfini yaşayacağımız bir doğa bizi kucaklar yaylada. Yayla insanlarıyla yapacağımız keyifli sohbetin ardından sofralarımıza gelinceye kadar bu topraklarda çayın geçirdiği serüveni öğrenmeye çay fabrikasına gidiyoruz. Bizlere ikram edilen çaylarımızı içtikten sonra dileyen misafirlerimiz çay alışverişlerini burada gerçekleştirebilir. Pazar-Fındıklı-Arhavi  güzergahını takip ederek sahil şeridinden büyüleyici orman örtüsüne sahip BORÇKA’ya ulaşıyoruz. Burada bizi bekleyen minibüslerimize binerek zengin flora ve faunaya sahip doğa harikası Karagöl’e gidiyoruz. “Dünya’da cennetin görülebileceği yer burası olmalı “ dedirtecek ladin ve çam ağaçlarıyla etrafı çevrili bir göl. Burada geçireceğimiz unutulmayacak anların ardından şehrin göze batan kirliliğinden, insanı yoran gürültüsünden uzaklaşıp yeşilin ortasına huzura gidiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Artvin otelde.


4. Gün - Mençuna Şelalesi • Çifte Köprü • Kamilet Vadisi • Çamlıhemşin • Zilkale • Palovit • Çat Vadisi • Şenyuva • Ayder

Sabah otelimizde alacağımız muhteşem kahvaltımızla güne başlıyoruz. Temiz havasıyla içimizi ferahlatan, eşsiz yeşillikleriyle gözlerimizi büyüleyen bu doğa serüvenine serin bir molayı Mençuna Şelalesinde veriyoruz. (Ekstra) Kamilet vadisisinin cennet köşelerinden biri olan Mençuna Şelalesine asma köprülerden ve merdivenlerden sonra ulaşılır. 2 kademeli olarak dökülen şelalenin görüntüsüyle büyüleneceksiniz. Şelalenin ardından vadide yöresel öğle yemeğimizi dere kenarında alıyoruz. Sonrasında Karadeniz denildiğinde akla ilk gelen meşhur Fırtına vadisine doğru yol alıyoruz. Burada bizi bekleyen minibüslerimize geçerek birçok dizinin çekildiği Çamlıhemşin deki  Zikale / Palovite gidiyoruz. (Ekstra) kelimenin tam anlamıyla kendinizi masalın ortasında bulacağınız, hayran kalacağınız birbirinden ayrı güzellikler karşılar bizi ÇAT VADİSİnde. Öncelikle Sevdaluk dizisinin çekildiği ŞENYUVA köyünü görüp hatıra fotoğraflarımızı çekiyoruz. Ardından vadiye hakim, yeşillik arasında muhteşem bir kale Zilkale’yi görüyoruz. “Kale-i Zir” de fotoğraf molamızın ardından bu bölgede debisinin en yüksek olduğu bilinen PALAVİT ŞELALESİne gidiyoruz. Bu keyifle geçen günün ardından Ayder yaylasındaki otelimizde akşam horona katılıp Karadeniz ezgileriyle coşacağız.

Akşam yemeği ve konaklama Ayder yaylasında.


5. Gün - Avusor Yaylası • Huser Yaylası • Fırtına Deresi • Trabzon • Ayasofya • ATATÜRK Köşkü • Telkari Atölyesi • İzmir

Sabah kahvaltımızın ardından yaylacılık kültürünün yoğun bir şekilde devam ettiği, doğa harikası bir yaylada güzelliklere şahitlik etmek için bizleri bekleyen minibüslerle yola koyuluyoruz. Kemerli Kaçkar Dağlarının eteğinde bulunan Avusor yaylasına varır varmaz bir başka dünyadaymış gibi hissedeceksiniz. Yaylada geçireceğimiz serbest zamanın ardından yine minibüslerdeki yerimizi alıyoruz. Ayaklarımızın yerden kesileceği, bulutların üstünde olacağımız Huser Yaylasına doğru yolumuza devam ediyoruz. Buradan Ayder’e bağlı tüm yayları ve Kaçkar Dağları'nı görüyoruz. Bulutların üstünde salıncak keyfimizin sonrasında dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. Ayder yaylasında kendi aracımıza geçip Fırtına Deresi’nin kenarında bulunan restoranımızda meşhur kırmızı benekli alabalığının, mıhlamasının tadına bakıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Kommenos ailesinden Kral 1.Manvel tarafından (1250-1260) yılları arasında yaptırılmış olan klise manastırı Ayasofya’ya yönümüzü çeviriyoruz. Günümüzde camiye dönüştürülmüş olan Ayasofya’nın fresklerini ve rölyeflerini rehberimizin anlatımıyla görüp, fotoğraflıyoruz. Ardından Trabzon’a özgü işçilik olan “KAZAZİYE” işini ustasından dinliyoruz. Buradan yöreye özgü telkâri, kazaziye hasır takı alışverişimizi gerçekleştiriyoruz. Alışverişlerimizin ardından maneviyatı yüksek bir noktayı ziyarete gidiyoruz. Atamızın canından çok sevdiği Türk Milleti için mal varlığının büyük bir bölümünü bağışladığını kaleme aldığı vasiyetnamesini yazdığı Atatürk Köşkünü geziyoruz. Köşk gezimizle beraber Karadeniz Masalı’mızın sonlanacağı havaalanına gidiyoruz. Keşkelerimizin değil çok güzel anılarımızın yer aldığı bu cennet köşelere veda ediyoruz. Check-in işlemlerimizin ardından 20:05 uçağımızla İzmir’e dönüş yapıyoruz. Bir başka KATAR TUR organizasyonunda görüşmek dileğiyle….


Dönem