Baharın Renkleriyle Batı Karadeniz Turları (Abant & Safranbolu) COVID-19 Kurallarına Uygun Sosyal Mesafeli Özel Tur

  • Kültür Turu
  • 2 Gece, 3 Gün
  • Son Model Otobüslerle Ulaşım
  • Kuşadası Çıkışlı
  • Kuşadası Dönüşlü
Bilgi Alınız

GEZİLECEK YERLER

Fiyat Hesapla

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

► Otelde Alınan 1 Sabah Kahvaltısı ve 1 Akşam Yemeği

► Otelde 1 Gece Konaklama

► Araç İçi İkramlar

► Seyahat Sigortası

► Katar Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmet

► Programda Belirtilen Tüm Turlar ve Geziler

► Yeni Model Otobüsler ile Ulaşım


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

► Molalarda Alınan Yiyecek ve İçecekler

► Kişisel Harcamalar

► Müze, Ören yeri ve Milli Park Girişleri

► Öğle Yemekleri

► Yolda Alınacak Sabah Kahvaltı

► Yedi Göller Dolmuş Ücreti (50 TL)


Genel Şartlar

enlightened Gezi süresi 2 gece 3 gün olup otel konaklaması 2 gecedir.

enlightened Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir. 

enlightened Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

enlightened Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez. Haftalık turlarımızda otobüs içerisinde rotasyon uygulanır.

enlightened Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 5 gün öncesine kadar Katar Tur seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Katar Tur misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. 

enlightened Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak değişiklik yapılabilir.

enlightened Hava muhalefeti nedeniyle ya da rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden Katar Tur sorumluluğu yoktur. 

enlightened Turlarımızda araçlarımız kişi sayısına göre otobüs, midibüs veya minibüs olarak farklılık gösterebilir.


1. Gün - Bolu • Yedigöller • Abant Gölü • Hilton Otel Konaklama

Değerli Misafirlerimiz,sizleri belirlediğimiz noktalardan belirlenen saatlerde alarak Yeşilin En Yeşiline,Doğa'nın ve Tabiat'ın Zirvesine doğru yolculuğumuza başlıyoruz. (Buluşma noktaları ve saatleri 2 gün öncesinden telefonunuza mesaj olarak bildirilecektir.)

Sabah bolu'da kahvaltımızı yaptıktan sonra (extra),bizi bekleyen minibüslere binip,güzel manzaralar eşliğinde YEDİGÖLLER Milli Parkı’na giriş yapıyoruz. YEDİGÖLLER’de, SAZLIGÖLİNCEGÖLKÜÇÜKGÖLDERİNGÖLBÜYÜKGÖLKURUGÖL ve SERİNGÖL’ü görerek,muhteşem bir doğa ile baş başa yürüyüşler yapıyoruz.Gökkuşağı renklerini andıran rengârenk ağaçlarla kaplı bu ortamda, mangal keyfi yaparak,bizi bekleyen minibüslerle BOLU'ya iniyoruz.Tekrar otobüsümüze binip unutamayacağımız güzel anılar yaşamak için abant gölüne ulaşıyoruz. ABANT GÖLÜ kenarında yürüyüşler yaparak, muhteşem güzel manzaraları fotoğraf karelerimize ve anılarımıza ekliyoruz. Bu güzellikler içerisinde BOLU'daki OTELİ’ mize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


2. Gün - Devrek • Amasra • Cam Seyir Tepesi • Tokatlı Kanyonu • Yörük Köyü • Safranbolu

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra, bu güzel otelimizden ayrılıyor ve  DEVREK güzergahına ilerliyoruz. DEVREK’e ulaştığımızda,  BASTONCULAR ÇARŞISI’nda, alışveriş için mola veriyoruz. Turumuzun devamında,  BARTIN üzerinden  AMASRA’ya ulaşıyoruz. Karadeniz’in en güzel sayfiye kasabalarından biri olan, AMASRA’da, ANADOLU’da ki maif kaya üzerine yapılmış tek örnek olan, ROMA YOL ANITI (Kuşkaya Anıtı’nı) görüyor ve BAKACAK TEPESİ’nde Amasra manzarasını fotoğraflıyoruz. CENEVİZ KALESİ ve ÇEKİCİLER ÇARŞISI gezilerimizi de gerçekleştirerek, Amasra’nın meşhur balık ve salatasından tatma şansına sahip oluyoruz. Buradan, Tokatlı Kanyonu üzerinde yerden 80 metre yükseklikte ve 11 metre genişliğinde yapılan CAM SEYİR TERASI (Kristal Teras) görmeye gidiyoruz. Cam Teras’a çıktığımızda eşsiz bir doğa manzarası sizleri karşılıyor…  Bu muhteşem Tokatlı Kanyonu manzarasını fotoğraflarımıza ekleyerek, yönümüzü YÖRÜK KÖYÜ’ne çeviriyoruz. Osmanlı mimarisinin en iyi korunduğu köyde, dar sokakları, bahçelerini saran ahşap çitleri ve cumbalı evleriyle tarihimizin zengin güzelliklerini görebileceğiniz YÖRÜK KÖYÜ’nü hayranlıkla geziyoruz.  Ülkemizin en güzel köylerinden biri olan köyde, keyifle turumuzu tamamlayıp,  müze kent SAFRANBOLU’ya geçiyoruz. Önce HIDIRLIK TEPESİ’nde muhteşem Safranbolu manzarasını fotoğraflayarak, rehberimizden Safranbolu hakkında bilgi alıyoruz. Özgün mimarisindeki evleri, tarihi değerleri, kent kültürü, yaşam tarzı, gelenek ve görenekleri, yöresel lezzetleri ve  doğal güzellikleri ile etkileneceğiniz SAFRANBOLU’ da KAYMAKAMLAR EVİCİNCİ HANIKÖPRÜLÜ CAMİİİZZET PAŞA CAMİİ, AKÇASU KANYONU gezilerimizi yapıp,  ARASTA’da kahve molası veriyoruz. Serbest zaman esnasında, bol bol fotoğraf çekimi ve lokum alışverişi yapabilirsiniz. UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi'nde yerini alan Safranbolu’da,  en iyi restore edilen tarihi konak ödüllü ZALİFRE OTEL’imize yerleşiyoruz. Modern mimari ve otantik Safranbolu evleri dokusunu hissedeceğiniz  bu otelimizde akşam yemeğimizi alıyor ve konaklamamızı yapıyoruz.


3. Gün - Zonguldak • KDZ Ereğli • Akçakoca • Acarlar Longozu • İzmir • Kuşadası

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, YENİCE ORMANLARI’ nın dünyada ender bölgelerde görülebilecek bir çoğu anıtsal boy ve kalınlığa ulaşmış, adeta bir ağaç müzesini andıran rengarenk ağaç türlerini keyifle seyrederek,  ZONGULDAK üzerinden Kdz. EREĞLİ’sine hareket ediyoruz. EREĞLİ’de  tarihi çınar ağaçlarının altında vereceğimiz molanın ardından, Yunan Mitolojisinde Herkül'ün 12 görevinden birinin geçtiği rivayet edilen, Hristiyanlığın ilk dönemlerinde gizli ibadet yeri olarak kullanılan Ayazma Vadisi olarakta bilinen 3 adet mağaranın bulunduğu CEHENNEM AĞZI MAĞARASI’nı ziyaret ediyoruz. Buradan, AKÇAKOCA’yadoğru ilerliyoruz. Mavi bayraklı plajları, kıyıdan dağlara kadar uzanan yemyeşil bitki örtüsüne sahip olan bu yöremizde, Çınar Caddesini, farklı mimari tarzdaki AKÇAKOCA CAMİİSİ’ni ve KONURALP BEY HEYKELİ’ni görerek, fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra, Türkiye’nin iki su basar ormanından biri olan ACARLAR LONGOZU’na uğruyoruz. Nilüferlerin su üstündeki muhteşem görüntüsü, ‘‘yeryüzündeki cennet burası olsa gerek’’ dedirtecek kadar güzel bir yerle karşılaşıyoruz. Seyri doyumsuz doğa güzellikleri içinde yürüyüşlerimizi gerçekleştiriyor ve bu güzel manzaraları fotoğraflarımızla ölümsüzleştiriyoruz. Daha sonra, uygun molalarla SAKARYA, İZMİT, GÖLCÜK, SUSURLUK, BALIKESİR, AKHİSAR, MANİSA üzerinden geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam geç saatlerde İZMİR’e oradan da KUŞADASI'na ulaşıyoruz. Bir başka KATARTUR seyahatinde buluşmak dileği ile siz değerli konuklarımızla vedalaşıyoruz.


Dönem