Kütahya Eskişehir Turu COVİD-19 Kurallarına Uygun Sosyal Mesafeli Özel Tur

  • Kültür Turu
  • 1 Gece, 2 Gün
  • Son Model Otobüslerle Ulaşım
  • İzmir Çıkışlı
  • İzmir Dönüşlü
Bilgi Alınız

GEZİLECEK YERLER

Fiyat Hesapla

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

► Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
► Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü 1 Sabah kahvaltısı
► Otelimizde Açık Büfe veya Set menü 1 Akşam Yemeği
► Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
► Çevre Gezileri
► Rehberlik hizmetleri
► Araç İçi Bardak Su
► Katar Hijyen Seti
► Katar Tur Güvencesi
► 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

► Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı
► Programda belirtilen son gün akşam yemeği
► Tüm Öğle Yemekleri
► Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
► Ek Hizmet Bedelleri(Özel İdare ve belediye işletmeleri vb.) 
► Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
► Tüm Özel Harcamalar
► Müze Kart (Turizm ve kültür bakanlığına bağlı müzelere girişlerde gereklidir.)


Genel Şartlar

enlightened Gezi süresi 1 gece 2 gün olup otel konaklaması 1 gecedir.

enlightened Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir. 

enlightened Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

enlightened Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez. Haftalık turlarımızda otobüs içerisinde rotasyon uygulanır.

enlightened Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 5 gün öncesine kadar Katar Tur seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Katar Tur misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. 

enlightened Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak değişiklik yapılabilir.

enlightened Hava muhalefeti nedeniyle ya da rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden Katar Tur sorumluluğu yoktur. 

enlightened Turlarımızda araçlarımız kişi sayısına göre otobüs, midibüs veya minibüs olarak farklılık gösterebilir.


1. Gün - İzmir - Kütahya - Eskişehir

07.00 Mavişehir (Ege Park AVM Önü), 07.10 Bostanlı (İskele Önü Duraklar), 07.20 Karşıyaka iskele önü 07.40 Alsancak Lozan Meydanı (Atatürk Lisesi Önü) 08.00 ÜÇKUYULAR (Shell Benzin İstasyonu önü) 08.15 Bornova (Ege Üniversitesi Önü) hareketle Katar Tur ikramları eşliğinde Kula, Uşak üzerinden Kütahya’ya varıyoruz. Yolculuğumuzun ardından Kütahya’ya ulaşıyor ve (EKSTRA) hem soluklanmak hem de karınlarımızı doyurmak üzere restoranımıza geçiyoruz. Ardından 18. yüzyıl Kütahya evlerinin topluca korunduğu, Arnavut kaldırımlı yolu, elektrik ve telefon direkleri ile tellerinin bulunmadığı, Kütahya'daki tarihi kent dokusunun en güzel örneği olan GERMİYAN Sokağı’nda KÜTAHYA KENT ARŞİVİ Müzesi’ni, ÇİNİ TASARIM Atölyesi’ni ve EL SANATLARI Evi’ni ziyaretlerimizden sonra aracımızla KÜTAHYA ARKEOLOJİ Müzesi’ne geçiyoruz. Dünyadaki tek ÇİNİ Müzesi’ni, büyüleyen mimarisiyle ULU Cami’yi, Macar Özgürlük Savaşının önderlerinden Lajos Kossuth’un 1850-1851 yılları arasında misafir edildiği ve Macaristan Anayasa Tasarısının hazırlandığı KÜTAHYA KOSSUTH MÜZESİ (Macar Evi)’ni, geziyoruz. KÜTAHYA Kalesini (Panoramik) görüp, son olarak ÇİNİCİLER Çarşısı’na geçiyoruz ve alışveriş için serbest vaktimizi burada değerlendiriyoruz. Sonrasında son günkü ESKİŞEHİR gezimiz için dinlenmek üzere otelimize varıyoruz.


2. Gün - Eskişehir - İzmir

Otelimizde alınan sabah kahvaltımızın ardından, 500 yıldır dimdik ayakta duran; Camii, Şadırvan, Kervansaray ve Aşevinden oluşan KURŞUNLU KÜLLİYESİ ile gezimize başlıyoruz. Dünyanın ilk LÜLETAŞI Müzesi’ndeki gezimizden sonra Osmanlı örneklerini koruyan; kıvrımlı yolları, çıkmaz sokakları, ahşap süslemeli bitişik düzenli, cumbalı evleri ile örf, adet ve geleneklerini koruyarak bir bütün olarak günümüze kadar gelen ODUN Pazarı’nda yürüyüşümüze başlıyoruz. Müzesini gezdiğimiz lületaşının ustalar tarafından küçük atölyelerde nasıl şekillendiğini izleme şansı yakalayabileceğimiz ve hediyelik eşya alışverişi yapabileceğimiz Atlıhan’da serbest vaktimizden sonra şehrin iki büyüleyici müzesinden biri olan Cam Sanatları Müzesi’ni ve Balmumu Heykel Müzesi geziyoruz. Bir mühendislik harikası olan, Eskişehir’i denize kavuşturan 300 bin metrekarelik Kent Park’a geçip kısa bir yürüyüş yapıyoruz; serbest vaktimizden sonra Kent Park’a yaklaşık 10 dakikalık mesafede olan, Eskişehir’e has bir lezzet olan çiğbörekle doyacağımız restoranımıza geçiyoruz. Yemeğimizin ardından Köprübaşı’na ulaşıyoruz; ADALAR mevkiinde serbest vaktimizin ardından Haller Gençlik Merkezi’ne gidiyoruz. İlk Türk yapımı araba olan Devrim Arabasında fotoğrafladıktan sonra SAZOVA BİLİM VE KÜLTÜR Parkı’na geçiyoruz. 400 bin metrekarelik Gölet’i, MASAL Şatosu’nu, KORSAN Gemisi’ni, BİLİM MERKEZİ ve UZAY Evi’ni, Su Altı Dünyası’nı dileyenler yürüyerek, dileyenler sürekli ring sefer yapan ücretsiz trenle gezerek serbest vaktimizi değerlendirdikten sonra aracımıza geçerek dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yol boyunca vereceğimiz kısa molalar sonrasında İzmir’e ulaşıyoruz ve siz sayın misafirlerimizi bir başka KATARTUR organizasyonunda görmek üzere aldığımız noktalara bırakıyoruz.

 


Dönem