• Gece, Gün
Sorunuz

GEZİLECEK YERLER

Fiyat Hesapla

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*  Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
*  Lüks Otobüsler İle Ulaşım
*  Katar Tur Güvencesi         
*  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
*  Katar Tur Otobüs İçi İkramları
*  Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı
*  Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği
*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
*  Ek Hizmet Bedelleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*  Tüm Öğlen Yemekleri
*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
*  Tüm Özel Harcamalar
*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
*  Müze Giriş Ücretleri

 

Önemli Bilgiler

İPTAL VE İADE GÜVENCE PAKETİ: Tura Çıkış  Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 20 TL’dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 30 TL’dir. Uçaklı Turlarda İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

ÖNEMLİ: Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.

İKLİM

Akdeniz iklimi, yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı geçen iklim türüdür. Yaz sıcaklığı güneş ışınlarının düşme açısına, kuraklık ise alçalıcı hava hareketlerine bağlıdır. En sıcak ay ortalaması 28-30 °C, en soğuk ay ortalaması 8-10 °C dir. Yıllık ortalama 18 °C dir. Kar yağışı ve don olayı çok ender görülür. En fazla yağış kışın, en az yağış yazın düşer. Kışın görülen yağışlar cephesel kökenlidir. Cephesel yağışlar en fazla bu ikimde görülür.

1. Gün - TAHTAKUŞLAR KÖYÜ – ADATEPE – YEŞİLYURT KÖYÜ – ZEYTİNYAĞI FABRİKASI – ASSOS – BEHRAMKALE

Değerli misafirlerimiz, sizleri 06.00 Konak Vapur İskelesi Otoparkı (Saat Kulesi Karşısı Otobüs Durakları) – 06.30 Bornova Ege Üniversitesi Kampüsü Önü - 07.00 Karşıyaka Yunuslar Önünden alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Otobüsümüzde sizlere ikram edeceğimiz ikramlarımız eşliğinde Edremit’e ulaşıyoruz. Burada alacağımız ekstra kahvaltı molamızın ardından 13. yy. Moğol baskısından kaçıp Anadolu’ya gelen ve daha sonra Fatih Sultan Mehmet’in “Rahatınız iyi ise burada kalınız” demesiyle bölgeye yerleşmiş olan Tahtacı Türkmenlerin köyü olan Tahtakuşlar Köyü’ne gidip buradaki Etnografya Galerisini ziyaret ediyoruz. Tahtakuşlar ziyaretimizin ardından zeytinyağı fabrikasında zeytin ve yağı hakkında bilgi alıyoruz, tadına bakıyoruz ve alışveriş imkânı buluyoruz. Serbest zaman sonrası Küçükkuyu Adatepe Köyü’ne hareket ediyoruz Köyde serbest zaman sonrası, Zeus Altarı (sunağı) görüyoruz. Zeus Altarı gezimiz sonrası Dünyada oksijen oranın en yüksek olduğu ikinci yer olan Yeşilyurt Köyü’ne hareket ediyoruz. Köyde serbest zaman ve fotoğraf molası veriyoruz. Yeşilyurt Köyü, mitolojide “İlk Güzellik Kraliçesi Yarışması”nın yapıldığı dağ olarak da geçer. Yunan mitolojisinde Tanrıçalar Hera, Afrodit ve Athena’nın katıldıkları güzellik yarışmasının yapıldığı yer olarak adı geçen İda Dağı, günümüzde Kaz Dağı olarak bilinmektedir. Dağ ile ilgili söylenceler bununla da kalmaz. Mitolojiye göre Zeus burada doğmuş, Tanrılar Truva Savaşı’nı buradan izlemişler ve Aşk ile Güzellik Tanrıçası Afrodit ilk kez burada âşık olmuştur. Yeşilyurt Köyü gezimiz sonrası bugün Behramkale olarak bildiğimiz Assos’a doğru hareket ediyoruz. Assos’a vardığımızda kısa bir tırmanışın ardından M.Ö 5. yy. tarihlenen Athena Tapınağının bulunduğu Akropol adını verdiğimiz tepeye çıkıyoruz. Tapınağı gördükten sonra Ege Denizi’nin muhteşem manzarasıyla büyüleneceksiniz, eğer şanslıysanız Türkiye’ye oldukça yakın Girit ve Eğriboz’dan sonra Yunanistan'ın 3. büyük adası olan Midilli Adasını görebilirsiniz. Ayrıca buradan panoramik olarak Assos Limanı’nı görüyoruz. Ardından otelimize doğru yolculuğa başlıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Sabah Kahvaltısı: Yol Üstü Mola Tesislerimizde Ekstra Olarak Alınacaktır. 
Öğle Yemeği: Adatepe Köyünde Rehberin Tavsiye Edeceği Restaurantta Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Adramis Termal Otel, Lambada Otel, Ertur Otel, Benan Otel, Hill Park Otel, Helin Otel Vb.
Rota: İzmir – Edremit (225 km) Edremit – Tahtakuşlar Köyü (40 km) Tahtakuşlar Köyü – Yeşilyurt Köyü (30 km) Yeşilyurt Köyü – Behramkale (25 km) Behramkale – Çanakkale (70 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 390 Km
Otele Giriş Saati: 19.00

2. Gün - ÇANAKKALE – ŞEHİTLİK ABİDESİ – CONKBAYIRI – 57. ALAY ŞEHİTLİĞİ – TROYA

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası, Çanakkale’ye gidiyor ve feribotla Eceabat’a geçiyoruz. Eceabat’a vardıktan sonra Gelibolu Yarımadası’na gelmiş oluyoruz ve 1914 yılında başlayan, toplam 253.000 askerimizin şehit ve zayii olduğu Çanakkale Savaşı’nın izlerini bir bir görmeye başlıyoruz. İlk durak noktamız yarımadadaki en büyük anıtımız olan Çanakkale Şehitler Abidemizdir. Abide ziyaretimizin ardından eski adı Kitre olan Alçıtepe Köyünden geçerek Çanakkale Savaşları sırasında kahramanlıkları destanlaşan ve tümü ile şehit olan 57. Piyade Alayı şehitlerimizin anısına T.C Kültür Bakanlığınca 1994 yılında yapılan 57. Alay Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Ardından Conk Bayırına çıkıyor ve oradan panoramik olarak Ege Denizini ve Anafartalar Ovasını görme imkânı buluyoruz. Aynı zamanda Conk Bayırında Mustafa Kemal’in saatinin kırıldığı yeri de görüyoruz. Şehitlik gezimizin sonunda Eceabat’a geri dönerek feribotla Çanakkale’ye geçiyoruz. Çanakkale şehir merkezinde ki serbest zamanın bitiminde tarihte doğu ile batı arasında yapılan ilk savaşa konu olan Truva (Troya) Antik Kenti’ne ulaşıyoruz. 5000 yıllık zengin bir geçmişe sahip olan antik kente girdiğimizde bizi bütün haşmetiyle karşılayan Truva efsanesine uygun olarak yapılmış Tahta Atı görerek gezimize başlıyoruz. 9 Kez yakılıp yıkılan ve aynı yerde tekrar kurulan antik şehirde; eğimli ve iç içe geçmiş surları, surların ara kapılarını, rampalı kapılarını, sunak, hamam, kanalizasyon ve odeonunu görme imkânı buluyoruz. Truva Antik Kenti gezimizin ardından dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam geç saatlerde sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka Anı Tur seyahatinde görüşmek üzere sizlerden ayrılıyoruz.
Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Alçıtepe Restaurant : Tavuk ya da Köfte Menü (Ekstra)
Akşam Yemeği: Yol Üstü Mola Tesislerimizde Ekstra Olarak Alınacaktır.
Konaklama: Adramis Termal Otel, Lambada Otel, Ertur Otel, Benan Otel, Hill Park Otel, Helin Otel Vb.
Rota: Çanakkale - Eceabat (30 km) Şehitlik Gezisi (30 km) Eceabat – Troya (45 km) Troya – İzmir (295 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 400 Km 
TOPLAM TUR MESAFESİ: 790 Km

!-- Google Tag Manager (noscript) -->