İZMİR ÇIKIŞLI EDİRNE, KAKAVA ŞENLİKLERİ, TEKİRDAĞ TURU

  • Kültür Turu
  • 2 Gece, 3 Gün
  • Son Model Otobüslerle Ulaşım
  • İzmir Kalkışlı
  • İzmir Dönüşlü
Sorunuz

GEZİLECEK YERLER

Fiyat Hesapla

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Yeni Model Otobüs İle Ulaşım

* 1 Gece Otel Konaklaması

* 1 Sabah Kahvaltısı ve 1 Akşam Yemeği

* Profesyonel Katar Tur Rehberlik Hizmeti

* Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

* Katar Tur Araç İçi İkramlar

* Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* İlk Gün Sabah Kahvaltısı                           

* Öğle Yemekleri                                   

* Otellerde Alınan İçecekler

* Otelin Belirlediği Ekstra Hizmetler (Masaj, minibar vb.)

* Müze Ören Yeri Ücretleri ve Müze Kart

1. Gün - İZMİR - EDİRNE

Değerli misafirlerimiz, sizleri belirlediğimiz noktalardan belirlenen saatlerde alarak Edirne'ye doğru yolculuğumuza başlıyoruz. (Buluşma noktaları ve saatleri 2 gün öncesinden telefonunuza mesaj olarak bildirilecektir.) Uygun molalar ile birlikte Çanakkale yolu istikametinde feribot ile Gelibolu'ya geçiyor ve Keşanüzerinden sabah saatlerinde Edirne'ye varıyoruz.

2. Gün - TAM GÜN EDİRNE - KAKAVA ŞENLİKLERİ

Sabah erken saatlerde uygun bir noktada kahvaltımızı aldıktan sonra tam gün sürecek Edirne gezimize başlıyoruz. İlk durağımız olan Osmanlı mimarisinde revaklı avlunun ilk kez kullanıldığı 3 Şerefeli Cami'ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında Makedon Kulesi, Saat Kulesi ve Hadrianopolis Surları'nı görüyoruz. Mimar Sinan'ın 80 yaşında yaptığı ve "ustalık eserim" dediği anıtsal yapı Osmanlı-Türk sanatının ve dünya mimarlık tarihinin baş yapıtlarından Selimiye Cami'ni görüyoruz. Çok uzaklardan dört minaresi ile göze çarpan yapı, kurulduğu yerin seçimiyle, Mimar Sinan'ın aynı zamanda usta bir şehircilik uzmanı olduğunu da gösteriyor. Bu şaheseri gördükten sonra Rüstem Paşa Kervansarayı, Arasta Çarşısı görülecek yerler arasındadır. Bir sonraki rotamız son yıllarda ülkemizin en çok ilgi çeken müzelerinden biri durumuna gelen Sultan II.Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi. Almış olduğu uluslararası ödüllerle adını yurt içi ve yurt dışında duyuran bu müze, bir Osmanlı darüşşifasını günümüzde gerçek anlamda yaşatan tek müzedir. Bu özelliğiyle geçmişteki Selçuklu ve Osmanlı darüşşifalarının, tıp tarihimizdeki önemine ışık tutmaktadır. Külliye gezimizin ardından Fatih Sultan Mehmed’in doğduğu Eski Saray'dan kalan Taş Odalar’ı ve tarihe "Edirne Müdafii" olarak geçen, merhum Mehmet Şükrü Paşa adına yapılan anıtını ve Balkan Şehitliği'ni ziyaret ediyoruz. Bu güzel şehirde son olarak göreceğimiz yer Tunca Nehri üzerindeki Fatih KöprüsüAdalet Kasrı ve Kırkpınar Güreşleri Sahası olacak. Tam gün Edirne gezimizi tamamladıktan sonra Kakava Şenlikleri'ne katılmak üzere şenlik alanına geliyor ve serbest zaman veriyoruz. Hızır ve İlyas Peygamberlerin bir gül ağacının dibinde buluştukları inancı olan Hıdrellez 'in Romanlardaki yansımasına şahitlik yapmak üzere Kakava Şenlik Ateşi’nin başında yerimizi alarak; baharın gelişine, romanların coşkusuna, kültürlerine, neşelerine bizler de ortak oluyor. Bu keyifli ve güzel birliktelik sonrası akşam yemeğimizi Edirne'nin MEŞHUR CİĞERCİSİNDE alıyor ve konaklamak üzere otelimize gidiyoruz.

3. Gün - TEKİRDAĞ - EZİNE - İZMİR

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor ve Tekirdağ gezimize başlıyoruz. İlk durağımız Özellikle "İntibah" isimli romanı ve "Vatan, Yahut Silistre" isimli tiyatro oyunu ile tanınan, vatan şairi olarak adlandırılan yazar ve şair Namık Kemal'in Anıtı ve Mimar Sinan tarafından yapılan Rüstem Paşa Cami olacak. Sonrasında Bolayır'da Gazi Süleyman Paşa Türbesi ve Namık Keml'in mezarını ziyaret ediyor ardından Gelibolu üzerinden İzmir'e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Ezine'de peynir alışverişi yapabilmeniz için vereceğimiz kısa serbest zaman sonrası Çanakkale yolu üzerinden Kuşadası'na varıyor ve sizlerle vedalaşıyoruz. Bir başka organizasyonumuzda görüşmek dileğimizle...