• Gece, Gün
Sorunuz

GEZİLECEK YERLER

Fiyat Hesapla

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Lüks otobüslerle ulaşım
* 4* Hilton Inn Otel’de 3 gün 2 gece Yarım Pansiyon konaklama
* Otelde alınacak  kahvaltı ve akşam yemekleri
* Profesyonel rehberlik hizmetleri
* Zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
* Programda belirtilen çevre gezileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Müze ve ören yeri giriş ücretleri
*Öğle yemekleri
*Alkollü alkolsüz içecekler
*Ekstra turlar ve şahsi harcamalar

ÖNEMLİ BİLGİLER

*Tur rehberimiz; hava ve yol şartları, gezi güzergahında olabilecek olağanüstü durumlar nedeni ile gezi esnasında programın aslına sadık kalmak koşulu ile değişiklikler yapabilir.
*Turlarımızda katılımcı sayısına göre 46, 31, 27 kişilik araçlar kullanılabilir. Yolcu turu satın alırken bu durumu kabul etmiş sayılır.
*Araçta, gezi sırasında ve konaklama tesislerinde unutulan ve kaybolan eşyalardan dolayı firmamız sorumlu tutulamaz.
*Belirtilen otel isimleri vb otel isimleridir. Konaklanılan otellerde aynı kategoride bir başka otelle değişiklik yapılabilir.
* Müze ve ören yeri girişleri fiyata dahil değildir. Bu yüzden müze kartlarınızı ve bazı müzelerde geçerli olması nedeni ile mesleki kimliklerinizi lütfen yanınızda bulundurunuz.
* Fiyatlar kontenjanlar dahilinde geçerli olup yayınlandığı gün için geçerlidir. Fiyatlarda ve kart kampanyalarında değişiklikler olabilir.
*Tur programı ve Katar Turizm kayıt formu ve sözleşmesinin bir parçasıdır. 

1. Gün - İZMİR - KÜTAHYA - ESKİŞEHİR

Sabah saat 06.00’da Üçkuyular Shell benzin istasyonu önü, 06.30’da Alsancak Merkez, 07.00’da Karşıyaka Yunuslar/Mavi Kule önünde buluşuyor ve Kütahya-Eskişehir turumuz için hareket ediyoruz. Kula ve Uşak üzerinden, “Çiniler Diyarı” Kütahya’ya varıyoruz. Öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamanın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Kütahya‘da 15.yy dan günümüze kalan Ulu Cami, Macar Özgürlük Savaşı'nın önderlerinden Lajos Kossuth’un ailesi ve 56 kişilik mülteci grubuyla birlikte misafir edilmiş olduğu ve Macaristan Anayasa Tasarısı'nın hazırlandığı; halk arasında “Macar Evi” olarak da bilinen tarihi yapı ve restore edilmiş eski Osmanlı konaklarının olduğu Germiyan Sokak, El Sanatları Evi göreceğimiz yerler arasında. Gezimizi takiben Çini Tasarım Atölyesi'ni ziyaret ve Çini Çarşısı’nda porselen alışverişleri yapmak üzere serbest zaman. Kütahya’daki gezilerimizin ardından Eskişehir’e hareket. Eskişehir’de Şelale Park’ta vereceğimiz çay molasının ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün - ODUNPAZARI – PORSUK ÇAYI – KENT PARK

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Eskişehir’i gezmeye devam ediyoruz. Tarihi Odun  Pazarı Mahallesi’ne gidiyor, restore edilmiş şehir konaklarını ve evlerini görüyoruz. Bu bölgede yer alan Cam Sanatları Müzesi'ni ve Kurşunlu Külliyesi’ni ziyaret ettikten sonra, Balmumu Heykeller Müzesi'ni görüyoruz. Modern görünümü ile birçok şehre örnek olan bu şehrin kafelerini,  köprülerini,  vilayet konağını, belediye binasını ve heykellerle süslü caddelerini görerek turumuzu tamamlıyoruz ve ardından dileyen misafirlerimiz ile birlikte Porsuk Çayı’nda ekstra gondol gezisi yapıyoruz. Turlarımızın ardından Eskişehir’in önemli rekreasyon alanlarından olan Kent Park’a gidiyoruz. Yaz aylarında kent halkının deniz keyfini yaşayabilecekleri yapay plaj, açık ve kapalı yüzme havuzları, oyun grupları, gölet, ata binme alanları, gül bahçeleri, eğlence ve dinlenme mekânları ile Eskişehir’in önemli bir sosyal yaşam alanlarından biri olan Kent Park’ı geziyoruz. 1961 yılında Türkiye’nin ilk ürettiği yerli araba “Devrim”i görmek için Tülomsaş Müzesi'nin bahçesine gidiyoruz. Gezilerimizin ardından otele dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz akşam yemeği sonrası Haller Gençlik Merkezi veya Barlar sokağında zaman geçirebilirler.

3. Gün - SAZOVA BİLİM SANAT VE KÜLTÜR PARKI

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Eskişehir’in en büyük parklarından biri olan Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı’nı görmeye gidiyoruz. Parkta Korsan Gemisi, gölet, park çevresinde dolaşan buharlı mini tren, çocuk oyun alanları, Hayvanat Bahçesi, Bilim Merkezi, Sabancı Uzay evi, su altı dünyası ve masal şatosunu görüyoruz. Geçireceğimiz güzel bir günün ardından geri dönüş yolculuğumuz. Kısa molalarla akşam saatlerinde İzmir‘e varış ve bir başka Katar Turizm turunda buluşmak üzere vedalaşma...

!-- Google Tag Manager (noscript) -->