İZMİR ÇIKIŞLI POLONYA BALTIK FİNLANDİYA AVUSTURYA SunExpress Havayolları ile

  • Yurt Dışı Turları
  • 8 Gece, 9 Gün
  • Sun Express ile Aktarmasız Uçuş
  • İzmir Kalkışlı
  • İzmir Dönüşlü
Sorunuz

GEZİLECEK YERLER

Helsinki, Tallinn, Riga, Jurmala, Hill Of Crosses, Vilnius, Trakai, Varşova, Krakov, Viyana

Fiyat Hesapla

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

-İZMİR / HELSİNKİ ve VİYANA / İZMİR
SUNEXPRESS HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERLERİ İLE
AKTARMASIZ DİREKT GİDİŞ DÖNÜŞ UÇUŞLAR
-ALAN ve UÇUŞ GÜVENLİK VERGİLERİ
-ZORUNLU MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI
-HELSİNKİ ve VİYANA HAVAALANI TRANSFERLERİ
-KRAKOW’DA 2 GECE, -VARŞOVA'DA 1 GECE -RİGA'DA 2 GECE
-VİLNİUS'DA 1 GECE -TALLİNN'DE 1 GECE -VİYANA'DA
1 GECE 4-3* OTELLERDE ODA KAHVALTI KONAKLAMA
-PANORAMİK VARŞOVA, VİLNİUS, RİGA, TALLINN,
KRAKOW, HELSİNKİ, TRAKAI, HILL OF CROSSES,
JURMALA, TUZ MADENİ ve VİYANA TURLARI (11 ADET)
  -PROGRAMDA BELİRTİLEN ULAŞIM ve TRANSFERLER
-PROFESYONEL REHBERLİK

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

-SCHENGEN VİZE ve SERVİS ÜCRETİ : € 120
(YEŞİL PASAPORTA VİZE UYGULAMASI YOKTUR)
-YURTDIŞI ÇIKIŞ FONU (DEVLETE ÖDENEN 15 TL)
(uçuştan önce bankaya yatırılmalıdır) -SEYAHAT İPTAL,
VİZE, SAĞLIK GÜVENCE PAKETİ : € 20 (70 yaş üzeri € 40.-)
-İSTEĞE BAĞLI TURLAR ve OTEL AKTİVİTELERİ

1. Gün - İZMİR - HELSİNKİ - (FERİBOT YOLCULUĞU) - TALLİNN

Çarşamba'yı Perşembe'ye bağlayan gece yarısını 4 saat 25 dakika geçerken, saat 04:25'de İzmir Adnan Menderes Havalimanı DIŞ HATLAR Terminali'nde Katar Tur görevlileri ile buluşuyor ve Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra SUN EXPRESS HAVAYOLLARI'na ait, XQ942 sefer sayılı Boeing 737-800 tipi uçağımız ile gerçekleştireceğimiz AKTARMASIZ DİREKT uçuşumuz ile 06:25'de Helsinki'ye hareket ediyoruz. Yerel saat ile 10:10'da varışımızı ve pasaport kontrolünü takiben TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Helsinki panoramik şehir turumuz. Turumuz sırasında Helsinki Katedrali, Rus Ortodoks Kilisesi, Finlandiya Parlamento binası, balık pazarı, Jean Sibelius Anıtı, taştan yapılmış olan Temppelaukko Kilisesi bulunmaktadır. Turumuzun ardından rehberimizin belirleyeceği saatte limana transfer ve feribot ile Estonya'nın başkenti Tallinn'e hareket. Varışımızın ardından konaklama Tallinn'deki otelimizde.

2. Gün - TALLİNN - RİGA

Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Tallinn şehir turumuz. En iyi korunmuş ortaçağ şehirlerinden biri kabul edilen Tallinn şehir turumuzda, UNESCO'nun “Dünya Mirası” olarak koruma altına aldığı ve şehrin karakteristik özelliklerini taşıyan tarihi yapılar ziyaret ediliyor. Estonya bayrağının dalgalandığı Tall Hermann Kulesi, Toompea Kalesi, Alexander Nevsky Katedrali, Dome Kilisesi'ni görüp Toompea Tepesi'nden şehrin en güzel panoramik manzarasının fotoğrafını çektikten sonra St.Nicholas Kilisesi'ne geçiyoruz. Turumuzun ardından Riga'ya hareket. Varış ve konaklama Riga'daki otelimizde.

 

 

3. Gün - RİGA (JURMALA)

Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Riga şehir turumuz. Turumuz sırasında 1201 yılında kurulan Riga'nın Old Town denilen tarihi merkezindeki önemli yapılarını görüyoruz. St. Peter's Kilisesi, Brotherhood of the Blackheads Evi, Dome Katedrali, Büyük ve Küçük Guildhalls, St. Jacob's Kilisesi, Riga Kalesi, Özgürlük Heykeli ve şehrin eşsiz mimarisine tanık olacağımız art nouveau sitilinde yapılarıyla süslü sokakları göreceğimiz yerler arasında. Şehir turunun ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Jurmala Turu. Letonya'nın Baltık Denizi kıyısında yer alan Jurmala şehir turunda bembeyaz kumsalları ve orman içerisinde yer alan romantik ağaç evleriyle Letonya'nın sayfiye bölgesini ziyaret ediyoruz. Tertemiz çam kokulu havası, dingin atmosferi, şifalı suları, çamur kürleri ile Baltık Ülkeleri'nin en ünlü Spa otelleriyle yerli halkın ve turistlerin rehabilitasyon merkezidir Jurmala. Hava kirliliğini önlemek amacıyla araba girişlerinin ücretli olduğu bu şirin sahil kasabasında dilerseniz yol boyunca uzanan şirin kafelerde keyif yapabilirsiniz. Turumuzun ardından Riga'ya geri dönüyoruz. Geceleme Riga'daki otelimizde.

4. Gün - RİGA - (HILL OF CROSSES) - VİLNİUS

Sabah kahvaltımızın ardından Litvanya'ya hareket ediyoruz. Litvanya sınırını geçtikten sonra TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Hill of Crosses turu. Burası Katolik Litvanya'nın kutsal yerleşim bölgesi. Bu bölgede yaklaşık 50.000 adet birbirinden farklı boylarda Hac bulunduğu tahmin ediliyor. Litvanya'nın en etkileyici yerlerinden biri olan Hill of Crosses turumuzun ardından Litvanya'nın başkenti Vilnius'a hareket. Varış ve TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Vilnius şehir turumuz. 2009 Avrupa Kültür Başkenti olan Vilnius'ta 1200'den fazla Ortaçağ dönemine ait yapı ve 48 adet büyük kilise bulunuyor. Neris Nehri kenarında 1323 yılında Büyük Dük Gediminas tarafından kurulan Vilnius'da Katedral Meydanı, Vilnius Katedrali, Gediminas Kulesi, Gediminas Heykeli, St. Peter ve St. Paul Kilisesi, St. Anne Kilisesi ve Amber Galerisi gezildikten sonra Subacius Tepesi'nden şehrin panoramik manzarasını çekmek üzere fotoğraf molası. Vilnius'un önemli bir sembolü olarak kabul edilen Dawn Kapısı'nı görerek gezimizi tamamlıyoruz. Konaklama Vilnius'daki otelimizde.

5. Gün - VİLNİUS - (TRAKAİ) - VARŞOVA

Sabah kahvaltısının ardından Litvanya'dan ayrılıyor ve Polonya'nın başkenti Varşova'ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde  TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Trakai turumuz. Turumuz sırasında 15.yy'da Galve Gölü'nün ortasındaki bir yarımadaya inşa edilmiş Trakai Kalesi ve Müzesini ziyaret ediyoruz. Bir çok gölün bulunduğu, tepelerin ve ormanların arasında konumlanan bir doğa harikasıdır Trakai. Ayrıca, Karaites olarak adlandırılan bir Musevi Türk etnik grubunun da evi olarak kabul ediliyor. Litvanya'nın turistler tarafından en çok ziyaret edilen bu tarihi bölgesi aynı zamanda nikah sonrası gelin ve damadın uğur getirmesi için ziyaret ettikleri popüler bir mekan… Varşova'ya varışımızı takiben otelimize transfer ve yerleşme. Konaklama Varşova'daki otelimizde.

6. Gün - VARŞOVA - KRAKOW

Sabah kahvaltısının ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Polonya'nın başkenti Varşova'da şehir turumuz. Üç Haç Meydanı, şehir merkezi, Charles de Gaulle Meydanı, Stalin mimarisinin en güzel örneklerinden olan Bilim ve Kültür Sarayı ile yeni şehir merkezi göreceğimiz yerler arasında. Ardından II. Dünya Savaşı sırasında tarihin gördüğü en büyük bombardımanı yaşamış, taş taş üstünde kalmayacak şekilde tamamen yıkılmış bu kentin kalbi olan, 1983 yılından beri Unesco'nun “Dünya Kültür Mirası” listesinde yer alan eski şehre yani Stare Miasto'ya geçiyoruz. Burada, Lehistan İmparatorluğu'nun başkentini Krakow'dan Varşova'ya taşıyan III. Zygmunt'un sütun heykeli, Kraliyet Sarayı, Saint Jan Kilisesini ve Çanlı Meydanı diğer görülecek yerler arasındadır. Panoramik görüntü setinden şehirden geçen Vistül Nehri'ni ve kentin iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri seyrettikten sonra eski şehir meydanını ve Varşova'nın simgesi olan “Syrena” heykelini ziyaret ediyoruz. Ardından şehre giriş anıtsal kapısı “Barbakan”'dan geçerek XIII. yy.dan kalan yeni şehre giriyoruz ve Madam Curie'nin evini görüyor, yeni şehir meydanını ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından Krakow'a doğru yola çıkıyoruz. Her ne kadar Varşova başkent olsa da Polonya'nın akademik, kültürel ve turizm merkezidir Krakow. Varışımızın ardından konaklama Krakow'daki otelimizde.

7. Gün - KRAKOW

Sabah kahvaltısının ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Krakow şehir turumuz. Panoramik turumuz sırasında Kralların ikamet ettiği Wawel Sarayı'nı (dışarıdan) ve Polonya'nın en uzun nehri olan Wisla'yı gördükten sonra Kral yolunu takiben eski şehir meydanına geçiyoruz. Yolda ünlü astronom Mikolaj Kopernik'in evini, Maria Magdalena Meydanını, 12 Havariler Kilisesi'ni göreceğiz. Eski şehir meydanına vardığımızda, dünyanın en güzel kiliselerinden biri kabul edilen, farklı kuleleri ve Hejnal melodisi ile ünlenmiş Azize Meryem Kilisesi'ni göreceğiz. Kapalı Çarşı, şehre giriş anıtsal kapısı Barbakan ziyaretleriyle turumuz sona eriyor. Konaklama Krakow'daki otelimizde.

8. Gün - KRAKOW - (TUZ MADENİ) - VİYANA

Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Wieliczka Tuz Madeni gezisi. Bu maden Polonya'da mutlaka görmeniz gereken yerlerden bir tanesi. 15 milyon yıl önce iç deniz olan bu bölgede zamanla sular çekilmiş ve bu deniz tuz madenine dönüşmüş. 1996 yılına kadar aktif olarak çalıştırılan bu maden bu tarihten sonra turistik bir mekana dönüşmüş. Madenin içinde yer alan odalar, salonlar, kilise, sayısız heykel ve kabartmalar tamamen bu madenden çıkarılmış kaya tuzundan yapılmıştır. Gezimizin ardından Viyana'ya hareket. Varış ve konaklama Viyana yakınlarındaki otelimizde.

9. Gün - VİYANA - İZMİR

Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ panoramik Viyana şehir turumuz. Bu turumuzda sizlere şehrin tarihi ve turistik yerlerini gezdireceğiz. Sarayları ve müzeleri dünyaca ünlü şehrimizi gezerken; "Diplomatic District" olarak adlandırılan caddeden geçip, dönme dolabı ile ünlü Prater isimli lunaparkı, 1979 yılında yapılan Birleşmiş Milletler Binası'nı, Ring üzerinde Opera, Parlamento, Belediye Binası, Üniversite, Hoffburg Sarayı ve Kunst Haus Wien / Hundertwasser'i göreceğiz. Turumuzun ardından rehberlerimizin belirleyeceği saatte dönüş yolculuğumuz için VİYANA Havaalanı'na hareket. Check - In işlemlerimizin ardından 19:45'de kalkacak SUNEXPRESS HAVA YOLLARI'na ait, XQ981 sefer sayılı, AKTARMASIZ DİREKT uçağımız ile İZMİR'e hareket. Yerel saat ile 23:05'de İzmir'e varış ve bir başka Lady Travel organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşma.