KUŞADASI ÇIKIŞLI EDİRNE - İSTANBUL TURU

  • Kültür Turu
  • 3 Gece, 4 Gün
  • Otobüs ile gidiş dönüş
  • Kuşadası Kalkışlı
  • Kuşadası Dönüşlü
Sorunuz

GEZİLECEK YERLER

Edirne, Selimiye Camii, Arasta, Üç Şerefeli Cami, II. Beyazıt Külliyesi, Karaağaç Tren Garı ve Lozan Anıtı, Meriç Nehri, İstanbul, Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Yerebatan Sarnıcı, Hipodrom, Kumkapı, Dolmabahçe Sarayı, Boğaz Turu

Fiyat Hesapla

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama
Lüks Otobüsler İle Ulaşım
Çevre Gezileri
Zorunlu Seyahat Sigortası
Katar Tur Otobüs içi İkramları
2 Sabah Kahvaltısı - 2 Akşam Yemeği
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Tüm Öğlen Yemekleri - Yol güzergahında alınan yemekler
Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Tüm Kişisel Harcamalar

Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Notlar

* Tur rehberi tur programında görülecek yerleri eksiltmeden sadece yerlerin sıralamasını değiştirebilme hakkına sahiptir.

* Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 1 hafta öncesine kadar Katar Turizm seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Katar Turizm misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür.

1. Gün - HAREKET

Akşam saat 20:00 Katar Tur ofis önünden siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra hareket ediyoruz. Katar Turizm araç içi ikramlar eşliğinde İzmir üzerinden Edirne'ye doğru gidiyoruz.

2. Gün - EDİRNE - SELİMİYE CAMİİ - ARASTA - ÜÇ ŞEREFELİ CAMİİ - II. BEYAZIT KÜLLİYESİ - KARAAĞAÇ TREN İSTASYONU VE LOZAN ANITI - MERİÇ NEHRİ

Yol üzerinde uygun bir tesiste alacağımız sabah kahvaltısının ardından Edirne’ye varıyoruz. Edirne’de  ilk ziyaret edeceğimiz yer Mimar Sinan’ın ustalık eseri olarak bilinen Selimiye Camii’dir. Hemen ardından Arasta, Üç Şerefeli Camii ve en önemli yapılardan biri olan II. Beyazıt Külliyesi’ni geziyoruz. Buralardaki hem anlatımlar hem de serbest zamanın ardından diğer gezi noktalarımız olan Karaağaç Tren İstasyonu ve Lozan Anıtı’nı görmek için Karaağaç’a geçiyoruz. Karaağaç’a giderken Meriç Nehri’nden de geçiyoruz. Gezilerimizi tamamladıktan sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

3. Gün - İSTANBUL - TOPKAPI SARAYI - AYASOFYA MÜZESİ - YEREBATAN SARNICI - HİPODROM - SULTAN AHMET CAMİİ - KUMKAPI

Sabah kahvaltısının ardından hemen İstanbul için yola çıkıyoruz. Bugünkü tarih ile iç içe turumuza Topkapı Sarayı ile başlıyoruz. Osmanlı‘nın 4 asır yönetim merkezi olmuş Topkapı Sarayı’nı gezdikten sonra 1500 yıllık tarihi yolculuğuna dünyanın en büyük katedrali olarak başlayıp, İstanbul’un fethi sonrasında camii olarak devam eden ve günümüzde bu çok katmanlı tarihinden geriye kalan hikayeleri ziyaretçileriyle paylaşan Ayasofya Müzesi’ni geziyoruz. Hemen ardından Bizans’ın mistik havasına anımsatacak 336 sütunlu Yerebatan Sarnıcı’nı geziyoruz ve tarihi Hipodrom’a geçiyoruz. Son olarak da Çinilerindeki hakim renkten dolayı batılıların “Mavi Cami” adını yakıştırdıkları ünlü altı minareli Sultan Ahmet Camii ziyareti sonrası otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam dileyen konuklarımıza eğlencenin keyfini çıkarmak için Kumkapı ’ya gidiyoruz(ekstra).

4. Gün - DOLMABAHÇE SARAYI - BOĞAZ TURU - KUŞADASI

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp, içindeki eşyalarla döneminin yaşamını tanıtması bakımından ilginç olan ve Atatürk‘ün ömrünün son yıllarında oturduğu Dolmabahçe Sarayı’nı gezmeye gidiyoruzDaha sonra Kabataş’tan Boğaz Turu(ekstra) için teknemize yerleşiyor ve tarihi yalılar arasında gezintimizi Üsküdar’da tamamlıyoruz. Hemen ardından bizi bekleyen otobüsümüze yerleşiyor ve geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece geç saatlerde Kuşadası’na varıyoruz ve bir dahaki Katar Turizm turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.