Güzel Atlar Diyarı Kapadokya Turu COVID-19 Kurallarına Uygun Sosyal Mesafeli Özel Tur

  • Kültür Turu
  • 2 Gece, 3 Gün
  • Son Model Otobüslerle Ulaşım
  • Kuşadası Çıkışlı
  • Kuşadası Dönüşlü
449.00 den itibaren

GEZİLECEK YERLER

Aksaray, Ihlara Vadisi, Narlıgöl, Yeraltı Şehri, Nevşehir, Avanos, Paşabağ, Dervent, Ürgüp, Göreme, Uçhisar Kalesi, Güvercinlik Vadisi

Fiyat Hesapla

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

► Yeni Model Otobüs İle Ulaşım

► Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Turlar

► 1 Gece 5* Otel Konaklaması

► Otellerde 1 Sabah Kahvaltısı

► Otellerde 1 Akşam Yemeği

► Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

► Araç İçi İkramlar

► Mesleki Sorumluluk Sigortası


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

► İlk Gün Yolda Alınacak Kahvaltı

► Otelde Yapılan Ekstra Harcamalar

► Tüm Öğlen Yemekleri

► Müze ve Ören Yeri Girişleri

► Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Eğlence ve Geziler


Genel Şartlar

enlightened Gezi süresi 2 gece 3 gün olup otel konaklaması 1 gecedir.

enlightened Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir. 

enlightened Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

enlightened Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez. Haftalık turlarımızda otobüs içerisinde rotasyon uygulanır.

enlightened Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 5 gün öncesine kadar Katar Tur seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Katar Tur misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. 

enlightened Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak değişiklik yapılabilir.

enlightened Hava muhalefeti nedeniyle ya da rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden Katar Tur sorumluluğu yoktur. 

enlightened Turlarımızda araçlarımız kişi sayısına göre otobüs, midibüs veya minibüs olarak farklılık gösterebilir.


1. Gün - Kuşadası • Gece Yolculuğu • Kapadokya

Anadolu'nun Kalbinde Doğal Güzellik Harikası Kapadokya

Merhabalar, sizleri ülkemizin milyonlarca güzelliğinden belki de en önemlisi olan Kapadokya bölgesini keşfe çağırıyoruz. Turumuza iştirak eden değerli misafirlerimizi, son model özel filtrasyon özellikleriyle alerjen bakterilere karşı koruma sağlayan otobüslerimizle bir gün önceden belirlediğimiz saatlerde belirlenen noktalarda buluşarak başlayacağız. Dinlenerek geçireceğiniz keyifli bir gece yolculuğumuz olacak.


2. Gün - Kapadokya • Ihlara Vadisi • Kaymaklı Yeraltı Şehri • Uçhisar • Keşişler Vadisi • Üç Güzeller

Sabah saatlerine geldiğimizde bölgemize varmadan önce Aksaray'da, lezzetli bir Anadolu kahvaltısı alacağız, ekstra olarak. Kahvaltımızın ardından otobüsümüz, doğal güzelliklerini, Türkiye'nin en yüksek dağlarından olan Erciyes ve Hasan dağlarına borçlu olan, Kapadokya bölgesine doğru yol alırken, rehberimizin yönlendirmeleri ve anlatımlarıya bölgeyi adım adım tanımaya başlayabileceksiniz. Büyüleyici bölgedeki ilk durağımız Melendiz Irmağının oluşturduğu, içerisinde kaya kiliselerinin ve güvercinliklerinde bulunduğu 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi. Vadide yapacağımız yürüyüş esnasında, Ağaçlı Kilise ve Yılanlı Kilise göreceğimiz tarihi yapılardır.

Ihlara Vadisini gezdikten sonra, yönümüzü Kaymaklı Yer Altı şehrine çevireceğiz. Düşman baskınlarından kaçan binlerce kişiye ev sahipliği yapan bu yeraltı şehri tam bir mühendislik harikası olarak günümüze kadar tüm ihtişamıyla gelmiş durumda. Kaymaklı Yeraltı Şehrindeki hayranlıkla geçecek olan gezimizin ardından yüksek tempodaki günümüze Uçhisar ile devam edeceğiz. Uçhisar kalesini de gezdikten sonra bölgede ünlenen oyma mağara restoranlarında öğle yemeğimizi almak üzere mola vereceğiz.

Yemek molamızın ardından günümüzün geri kalan yarısında ilk olarak çanak çömlekleriyle meşhur olan Avanos'a geçeceğiz. Burada Kızılırmak nehrinin çamuruyla şekillenen çömlekler hakkında bilgi alacağız ve hatta dileyen misafirlerimizin şekillendirme aşamasını bizzat deneyimleme şansı olacak. Alışveriş yapmak için de uygun bir serbest zamanından sonra günün en keyifli dakikaları için rotamızı Paşabağ olarak anılan Keşişler Vadisine çevireceğiz. Çok başlı peri bacalarının oluşturduğu muazzam manzarayı sevdiklerinizle paylaşmak için fotoğraf çekimi yapabilir ve bu manzaranın keyfini çıkartabilirsiniz. Son olarak Üç Güzeller peribacalarını da ziyaret edip günümüzün tatlı yorgunluğundan arınmak üzere otelimize yerleşeceğiz. 5 yıldızlı otelimizin marifetli şefleri tarafından hazırlanan akşam yemeğimiz ardından, akşamınızın keyfini çıkartabilirsiniz.

 


3. Gün - Balon Turu • Göreme Açık Hava Müzesi • Taş Atölyesi • Kaya Kiliseleri • ATV Safari • Kuşadası Dönüş

Kapadokya'da gün erken başlıyor. Güneşin doğumuyla, Anadolu'nun bu eşsiz bölgesinin atmosferini ve görsel şölenini, bölgeye has olan Balon turu deneyimiyle taçlandırmak isteyen misafirlerimiz, balon turundan faydalanabilirler. Daha sonra turumuzun ikinci gününe, otelimizde alacağımız, keyifli bir hafta sonu kahvaltısı ardından start veriyoruz. İlk olarak Kuvars grubunda yer alan Akik'in bir alt türü olan Onyx taşının özellikleri ve işlenişlerine dair bilgiler almakve alışveriş yapmak için, Onyx Taş Atölyesine gideceğiz. Taş Atölyesinden sonra eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi’ni gezeceğiz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Çarıklı Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilisesi, müzede göreceğimiz yerler arasında olacak. Daha sonra dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak Peri Bacalarının arasında, ATV ile bir safari turu gerçekleştirebiliriz. Bu keryifli tur sonrasında "Güzel Atlar Diyarı" adı verilen bu güzide bölgeye veda ederek, geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Molalarla geçireceğimiz yolculuğumuz ardından turumuzu Kuşadası'nda noktalamış olacağız.


Dönem

Paket / Otel İndirim İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Kişi Başı Çocuk İndirimleri #
Güzel Atlar Diyarı Kapadokya Turu % 10.00 499,00  449.00 777,00  699.00 498,89  449.00  0 - 6 Yaş 299.00 TRY