KUŞADASI - PYTHAGORION TURU 1 GECE KONAKLAMALI

  • Yurt Dışı Turları
  • 1 Gece, 2 Gün
  • Feribot ile Gidiş - Dönüş
  • Kuşadası Çıkışlı
  • Kuşadası Dönüşlü
Bilgi Alınız

GEZİLECEK YERLER

Samos, Pythagorion

Fiyat Hesapla

Ekstra Hizmetler

-Canlı müzik eşliğinde Yunan tavernasında limitsiz içkili akşam yemeği (0-5 yaş ücretsiz, 6-11,99 yaş 15 Euro, Yetişkin 25 Euro) 
-2. Gün extra ada turu (0-5 yaş ücretsiz, 6-11,99 yaş 15 Euro, Yetişkin 25 Euro)


Fiyata Dahil Olan Hizmetler :

- Kuşadası – Samos – Kuşadası feribot bileti
- Kuşadası ve Samos liman vergileri
- Samos adasında 1 gece oda kahvaltı konaklama
- Yurtdışı Seyahat Sigortası


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler :

- Schengen Vize ücreti (120 Euro) (Yeşil pasaport için vize gerekmemektedir)
- Kapı Vizesi Ücreti  ( 50 euro )
- Yurt dışı çıkış harcı (15 TL)
- Yunanistan geceleme ve devlet vergisi (gecelik odabaşına 0,50 Euro)
- 65 yaş ve üzeri misafirlerimiz için 10,00 Euro sur – prim alınacaktır


Notlar :

- Belirtilen tarihlerde gerçekleştirilecek olan Samos (Pythagorion) Turu'dur.
- Kuşadası'ndan kalkış saati 09:00, Samos'tan ise 18:00'dir.
- Pasaportlarında Kuzey Kıbrıs giriş damgası olanlar Yunanistan'a giriş yapamayacaklardır.
- Rehberinizin koşullar doğrultusunda tur güzergahında değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.


1. Gün - PYTHAGORION

Kuşadası’ndan Samos (Sisam)’a gitmek için yola çıkıyoruz. Kuşadası limanında pasaport kontrollerimizi yaptırdıktan sonra yaklaşık bir saatlik deniz yolculuğumuz başlıyor. Samos limanında, pasaport kontrolü ve gümrük işlemlerimizi tamamlıyoruz. Pythagorion şehrini doyasıya gezebilirsiniz. Bugün küçük bir liman kasabası olan Pythagorion tarihi ve güzelliği dolayısıyla adanın en çok ziyaret edilen noktası konumundadır. Limandan aşağıya kadar uzanan yol üzerinde sağlı sollu yer alan küçük hediyelik eşya dükkânlarını dolaşıp alışveriş yapabilirsiniz. Daha sonra önemli duraklarımızdan biri de sıcacık atmosferi ile bir zamanların küçük balıkçı köyü olan Kokkari ki ufacık kilisesi, birçok kafeterya ve öğle yemeği için restaurantları ile ferahlayarak omuzlarınızdan günün tüm yorgunluğunu atacağınız fevkalade harika bir yer. Burada küçücük renkli sokakların arasında dolaşmak, sevdikleriniz için birer hediyelik eşya almak için yeterli vaktiniz olacaktır. Ve en son durağımız adanın ana şehri olan Vathy’yi diğer bir adı ile Samos Şehri olacaktır. Bahçelerinden uzanarak dışarıya sarkmış rengârenk çiçeklerin gölgelediği mavi beyaz daracık sokaklarını, hediyelik eşya dükkânlarını, yerel kahveleri, ünlü Arslanlı Heykelin bulunduğu Pisagor Meydanı’nı ziyaret ediyoruz. Öğleden sonra otelimizin de bulunduğu Pythagorion’a dönüyoruz. Gün sonunda otelimize yerleşiyor ve dinleniyoruz. Akşam yemeği için talep eden konuklarımızla Taverna Gecesi’ne katılmak için otelimizde buluşuyor ve bölgenin güzel bir tavernasına gidiyoruz. Burada akşam yemeğimizi alıyor ve günümüzü bitiriyoruz.


2. Gün - SERBEST ZAMAN

Otelimizde yapacak olduğumuz kahvaltının ardından akşam teknenin hareket saatine kadar olan boş vaktimizi, adanın güzel köşelerini keşfederek geçirebiliriz. Teknemizin Pythagorion limanından hareketinden 1 saat önce gümrük işlemleri için limana gidiyor ve dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.


Dönem