PROMOSYON KARADENİZ YAYLALAR VE BATUM TURU Yarım Pansiyon Konaklamalı

  • Kültür Turu
  • 7 Gece, 8 Gün
  • Otobüs ile gidiş dönüş
  • Kuşadası Kalkışlı
  • Kuşadası Dönüşlü
1399,00 den itibaren

GEZİLECEK YERLER

Borçka Karagöl, Trabzon Uzun göl, Gürcistan Batum, Rize Ayder Yaylası Bartın, Amasra, Safranbolu, Kastamonu, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun Trabzon, Rize, Artvin, Hopa, Batum, Amasya, Çorum UZUNGÖL LİMONSUYU YAYLASI, AYDER YAYLASI, KAYABAŞI YAYLASI, ZARHA DAĞI

Fiyat Hesapla

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Yeni Model Otobüs İle Ulaşım

*6 Gece Otel ve Yayla Tesislerinde Konaklama

* 6 Sabah Kahvaltısı

* 6 Akşam Yemeği

* 2 Tane Yöresel Eğlenceler

* Milli Park Giriş Ücretleri

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

* Araç İçi İkramlar

* Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* İlk Gün Sabah Kahvaltısı                           

* Öğle Yemekleri                                   

* Otellerde Alınan İçecekler                                      

* Müze Ören Yeri Ücretleri ve Müze Kart                               

* Zilkale, Palovit, Çat Vadisi Turu 40 TL(Zorunlu Değil)

* Borçka Karagöl Turu  40 TL(Zorunlu Değil)

* Batum Turu  80 TL (Zorunlu Değil)

*Konaklama Yayla 1 Minibüs 40 TL. Zorunlu

* Konaklama Yayla 2 Minibüs 40 TL. Zorunlu

* Yurtdışı Çıkış Harcı 15 TL (Batum Turuna Katılanlara Zorunlu)

Genel Bilgi

Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

Programdaki konaklamaların tamamı 4* otellerde yapılmaktadır. Yayla otelleri doğa şartları sebebi ile lüks değildir.

Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

Turlarımız da kademeli fiyat sistemi bulunmaktadır.

İptal Ve Devir

1. Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’de devlet birimlerinden alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.

2. Tur Programımız minumum 35 ve üstü kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışndan 10 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Katar Tur tarafından bildirilecektir. Yeterli katılım olmayan turlar da acentalar arası birleştirme yapılabilir. Bu istisnai durumda koltuk numaraları değişebilir ama fiyat değişmez. Bu koşulda katılımcı yeni koltuk numarasını kabul etmez ise kayıtsız şartsız tura katılmaktan cayabilir.

1. Gün - Grup Oluşumu Ve Hareket

Değerli misafirlerimiz, sizleri belirlediğimiz noktalardan belirlenen saatlerde alarak Yeşilin En Yeşiline, Doğa'nın ve Tabiat 'ın Zirvesine doğru yolculuğumuza başlıyoruz. (Buluşma noktaları ve saatleri 2 gün öncesinden telefonunuza mesaj olarak bildirilecektir.)

2. Gün - BARTIN-AMASRA-SAFRANBOLU-KASTAMONU

Sabah saatlerinde Bolu yolu üzerindeki uygun bir tesiste sabah kahvaltı (ekstra) molası veriyoruz. Molamızın ardından Bartın üzerinden liman ve ticaret şehri olan Amasra'ya varıyoruz. Amasra'da elim bir trafik kazasında kaybettiğimiz Barış Akarsu anısına adı verilen Barış Akarsu Parkı'nı görüyoruz. Kemere Köprüsü, Boztepe, Fatih Cami, Şapel gezileri ardından Tarihi Çekiciler Çarşısı'nda serbest zaman veriyoruz. Daha sonra KARABÜK 'ün Unesco Miras Listesi'ne alınmış olan Tarihi Safranbolu şehrine varıyoruz. Safranbolu'da Hıdırlık Tepesi'nde panoramik Safranbolu ve evlerinin tanıtımı sonrası Tarihi Kaymakamlar Konağı, Cinci Hanı, Köprülü Mehmet Paşa Camii, Güneş Saati, Arasta Çarşısı, Cinci Hamamı'nı görerek Kent Meydanı'na varıyoruz.  Meşhur Safranbolu Lokumu alışverişi için serbest  zaman sonrası gezimize Safranbolu Yörük Köyü ile devam ederek bir Türkmen köyü olan bu köyde Sipahioğlu Konağı'nı Filiz Teyze'nin anlatımı ile dinliyoruz. Ardından Çanakkale'de en çok şehit vermiş illerimiz arasında yer alan Kastamonu'ya hareket ediyoruz. Kastamonu'da İsmail Bey Külliyesi ve Deve Hanı ziyareti sonrası Şerife Bacı Meydanı ve Anıtı, Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşı'nı ilk kez okuduğu Nasrullah Camii ve Külliyesi, Münire Medresesi ziyaret edilecek yerler arasındadır.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: 4* Mütevelli Otel veya 4* Armoni Park Otel vb.

3. Gün - KASTAMONU-TAŞKÖPRÜ-SİNOP-GERZE-BAFRA-SAMSUN

Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından Meşhur Kastamonu Helvası'nın yapıldığı ÇOBANOĞLU Helva İmalathanesi'ne giderek burada helvanın yapılırken hangi aşamalardan geçtiğini görüyoruz. Helva tadımı sonrası dilerseniz helva alışverişi yapabilirsiniz. Kastamonu’dan ayrılıyoruz. Taşköprü üzerinden Dranaz Geçidi'nden geçerek Türkiye’nin kuzeyde en uç noktasında bulunan Sinop’a ulaşıyoruz. Tarihi Sinop Cezaevi ve Sinop Kalesi'ni geziyoruz. Sinop merkezde Meşhur Sinop Mantısı yiyebileceğimiz öğle yemeği (ekstra) molasının ardından arzu eden misafirlerimizle birlikte SİNOP Liman'dan tekne turu (ekstra) yapıyoruz. Daha sonra Gerze-Bafra üzerinden Samsun’a hareket ediyoruz. Samsun merkezde bulunan milli mücadelenin başladığı yer olması ile ün kazanmış olan Atatürk Heykeli’ni görüyoruz. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ve silah arkadaşlarının milli mücadeleyi başlatmak üzere 19 MAYIS 1919 tarihinde Samsun'a geldiği Bandırma Vapuru'nun birebir örneğini geziyoruz. Daha sonra otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Konaklama: 4* Kadhırga Otel veya 4* Hampton By Hilton vb.

4. Gün - TERME-FATSA-ORDU-BOZTEPE-AKÇAABAT-YAYLA OTELİ KEYFİ

Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından Samsun’dan ayrılıyoruz. Yol üzerinde Terme’de nehir kenarında Ulusoy Tesisleri’nde çay kahve molası veriyoruz. Üzerinden Fatsa'ya varıyoruz. "Boztepe 'ye çıkmalı şu Ordu'ya bakmalı dedikleri" Karadeniz’in en uzun sahil manzarasını seyretmek üzere Ordu merkezden teleferik (ekstra) ile Boztepe ’ye çıkıyoruz. Muhteşem Karadeniz Manzarası sonrası öğle yemeği için Meşhur Akçaabat Köfte yedikten sonra yala keyfi yaşamanız ve tadına varmanız için biraz erken yaylamıza çıkmaya başlıyoruz. Kısa bir süre otobüsümüz ile çıktıktan sonra minibüsler ile devam ediyoruz. Karadeniz müzikleri eşliğinde muhteşem bir doğa ve manzara ile tesisimize varıyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra yaylamızda bulunan mesire alanına yürüyüş yapabilir. Tesis içerisinde temiz havada vakit geçirebilirsiniz. Akşam yemeği ile birlikte muhteşem bir Karadeniz Eğlencesi düzenliyoruz. Konaklama yayla tesisimizde.

Konaklama: Uzun göl Limonsuyu Yaylası Kardelen Otel, Akarsu Yayla Tesisi, Kayabaşı Yaylası Kayabaşı Yaylakent vb.

5. Gün - BORÇKA-BRDANALA ŞELALESİ-KARAGÖL-SARP-BATUM-GONİO KALESİ-AVRUPA MEYDANI-ORTA CAMİİ-BATUM GECE IŞIKLARI

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından yaylamızdan erken saatlerde ayrılıp Artvin'in ilçesi Borçka'ya hareket ediyoruz. Minibüslere binip Dünya'daki en hızlı akan nehirlerden biri olan Çoruh Nehri'ni görerek harika manzaralar, irili ufaklı şelalelerden oluşmuş doğa harikası Bardnala Şelalesi'nde hatıra fotoğrafı çekilip Karadeniz'deki en güzel tabiat göllerden biri olan, ağaçların renklerinin göle yansıdığı doğa harikası Karagöl'e çıkıyoruz. Göl etrafında yürüyüş yapıp hatıra fotoğrafı çekildikten sonra öğle yemeğini almak üzere Borçka merkezine varıyoruz. Yemek sonrası Türkiye-Gürcistan Sınır Kapısı olan Sarp'a gelerek geçiş işlemlerine başlıyoruz. Gürcistan 'ın  Acara Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti olan Batum'a varıyoruz. Batum gezi programında St.Andrew Heykeli, Gonio Kalesi, Eski Khoroki Köprüsü, Avrupa Meydanı'nda Medea Anıtı, Eski Postane Binası  ve Poseidon Meydanı'ndaki Poseidon Anıtı'nı, Tiyatro Binası'nı ve Eski Batum Evleri'ni görerek devam ediyoruz. Piazza Kulesi'ni, Aziz Nikolas Kilisesi'ni ve Batum ‘daki tek cami olan Orta Camii 'yi gördükten sonra sahil boyunca ilerliyoruz. Sahilde Batum Limanı, Ali ile Nino Heykeli, Alfabe Kulesi, Saat Kulesi, Ters Restoran dedikleri White Restoran'ı görüyoruz. Batum ‘u akşam ışıklarıyla da görerek Türkiye'ye giriş yapıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Konaklama: 4* Sarp Otel, Borçka Lamazi Otel

 

 

 

 

BATUM GEZİSİ Hakkında Önemli Bilgiler: *Yurtdışı çıkış harcı 15 TL’dir. **Batum ulaşım ile rehberlik hizmet bedeli olarak 80 TL araçta rehber/tur lideri tarafından nakit olarak alınır. Sınır kapısından TR plakalı otobüsümüz ile geçmek çok ciddi zaman kaybına sebep olmaktadır. Misafirlerimizin 4-5 saati bulan bekleme süresinde mağdur olmamaları için, sınır kapısından yaya olarak geçilmekte ve Gürcü plakalı otobüs ile Batum gezisini yapılmaktadır. ***Batum'a geçiş için üzerinde TC kimlik numarası bulunan, son 10 (on) yıl içinde değiştirilmiş/yenilenmiş ve HASARSIZ (yıpranmamış/kenarları ayrılmamış/makasla kesilmemiş/soğuk damgası belli olan/pvc kaplamayla düzeltilmemiş) nüfus cüzdanı yeterlidir. Nüfus cüzdanı dışında, 6 (altı) ay geçerliği olan pasaport ile geçiş yapılabilir. ***Devlet memurlarının (aile üyeleri dahil) geçiş yapabilmesi için çalıştıkları kurumdan yazılı/ıslak imzalı izin belgesi almaları gerekmektedir. Ayrıca sınır polisleri, gerekli gördüğü durumda, emeklilik sicil sorgusu yaptığı için; emekli olmuş misafirlerimize, emeklilik sicil numaralarını gösteren bir belgeyi yanlarında bulundurmalarını önemli tavsiye ederiz. ***Ebeveynleri yanında olmayan 18 yaşından küçük çocuklar için noterden tasdikli muvafakat name gerekmektedir. Ayrıca 0-18 yaş (bebekler dahil) çocuklar için nüfus cüzdanının fotoğraflı olması gerekmektedir. ***Sınır kapısındaki yoğunluktan dolayı oluşabilecek zaman kaybından BELLİMA TUR sorumlu değildir. ***Sınır kapısından geçiş yapamayan kişilere, ulaşım ile rehberlik hizmet bedeli olan 80 TL iade edilir; ancak yurtdışı çıkış harcı 15 TL iade edilmez.

BATUM TURU NEDEN EKSTRA? ÇÜNKÜ;

1 - Batum'a giriş esnasında özellikle kimliklerden ötürü sınırı geçemeyenleri mağdur etmek istemiyoruz.

2 - Batum'a gitmek istemeyen ya da daha önce gitmiş olan kişilere zorunlu hale getirmek istemiyoruz.

6. Gün - ÇAMLIHEMŞİN-ZİLKALE-PALOVİT-ŞENYUVA KÖYÜ-ÇAT VADİSİ-FIRTINA DERESİ-AYDER YAYLASI

Kahvaltı sonrası kendisi küçük ama namı büyük Çamlıhemşin'den minibüslerle dileyen misafirlerimizle yeşilin en iyi tonlarını göreceğiniz, bulutların üzerinde muhteşem vakit geçirebileceğiniz  Çat Vadisi, Zilkale ve Palovit Şelalesi için Konaklar Mahallesi'ndeki Taş Mektebi görüp ismini Sevdaluk Dizisiyle hatırlayacağınız Şenyuva Köyü'ne doğru gezimiz devam edecek. Geziye katılmak istemeyen misafirlerimiz Fırtına Deresi kenarında vakit geçirebilirler. Bölgedeki en eski Taş Kemer Köprü olan Şenyuva Köprüsü'nde hatıra fotoğrafı çekildikten sonra adeta bir kartal yuvasını andıran eski tarihi ipek yolu güzergahının güvenliğini sağlayan Çat Vadisi'nde ağaçların arasında yükselen Zilkale 'ye varıyoruz.  Ardından bölgedeki debisi en yüksek şelalelerinden biri olan Palovit Şelalesi'ne geldiğimiz de yukarıdan düşen su kütlelerinin görüntüsü ve yarattığı serinlik ile büyüleneceğiniz  "Görüyorsunuz anlatmaya gerek yok" sloganını yapmanın tam yeri ve zamanı diyeceğiniz şelaleler diyarından çok etkileneceksiniz. Öğle yemeğimizi Fırtına Deresi kenarında yöresel yemekler ile alıp Tarihi Kemek Köprüleri ve ağaçlar, kayalar arasından sızan şelaleleri görerek Kaçkar Milli Parkı sınırlarında yer alan Ayder Yaylası'na gelerek yayla keyfini yaşayacağız. Daha sonra konaklama ve akşam yemeği için tesisimize yerleşeceğiz.

 

ZIPLAYN EĞLENCESİNE Dilerseniz Katılabilirsiniz. Herkesin kolaylıkla yapabileceği bir aktivite olan Zıplayn, Fırtına Deresi üzerinde çelik halatlar ile adeta uçarcasına yapacağınız bir aktivite. Keyifli bir vakit geçirebilirsiniz.

 

Konaklama: Ayder Elif Otel, Zarha Mountain Resort vb.

7. Gün - RİZE BEZİ-ÇAY FABRİKASI-UZUNGÖL-SÜRMENE-BIÇAK ATÖLYESİ-TRABZON-AYASOFYA-ATATÜRK KÖŞKÜ-SÜMELA MANASTIRI(Açılırsa)-AMASYA

Sabah kahvaltımızın ardından minibüslerimize binerek yayladan ayrılıyoruz. Tüm tur boyunca merakla beklediğiniz, bölgeye has alabileceğiniz tüm ihtiyaç, hediyelik alışverişlerinizi bugünümüzde bölgeden ayrılmadan almanızı sağlayacağız. Rize'de yöreye has Rize Bezi (feretiko) dokuma atölyesine varıyoruz. Sunum sonrası dileyenler alışveriş imkanı bulabilirler. Ardından bölgeden sofralarımıza kadar gelen çayın geçirdiği evreleri görüp dinlemek üzere GÜRÇAY çay fabrikasına gidiyoruz. Fabrikayı gezip çaylarımızı yudumladıktan sonra isteyenler alışveriş yapabilir, sevdiklerinize hediyelik çay alabilirsiniz. Gezimize Uzungöl ile kaldığımız yerden devam ediyoruz. Vadinin ortasında bulunan ve heyelan sonucu oluşmuş ve tüm Dünya'daki doğa harikası olarak bilinen bölgelere meydan okuyan Uzungöl etrafında yürüyüş sonrasında öğle yemeğimizi alıyoruz. Sürmene’ye gelerek burada 1950'li yılların öncesine dayanan tarihi bir el işçiliği örneğini sürdüren Sürmene Bıçak Sanayi atölyesi ve mağazasını ziyaret ediyoruz. Gövdesi kızılağaç odunundan keskin kısmı ise dövme çelikten yapılan Meşhur Sürmene bıçağının yapılışını aşama aşama dinliyoruz. Kısa bir kemençe dinletisi sonrası dilerseniz bıçak alışverişi yapabilirsiniz. Daha sonra Trabzon’a gidiyor ve ilk olarak Trabzon Ayasofya’sını geziyoruz. Daha sonra 1900’lü yılların başında Rum Armatör Kostantin KABADİYANİS tarafından yaptırılan ve Cumhuriyet döneminde Trabzonlular tarafından ATATÜRK’e hediye edilen ATATÜRK KÖŞK’ünü ziyaret ediyoruz. Daha sonra Trabzon’dan ayrılmadan önce organik ve yöresel tereyağı, peynir, fındık, bal gibi gıda alışverişi yapabileceğimiz Lezzet Diyarı ’na uğruyoruz. Daha sonra Karadeniz'e veda edip Havza-Suluova üzerinde Amasya'ya varıyoruz. Amasya’da Yeşilırmak kenarında bulunan tarihi konak otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimiz yeşil ırmak kenarında muhteşem ışıklandırma yapılmış olan tarihi konakları izleyerek yürüyüş yapabilir.

Önemli: Sümela Manastırı için 2019 yılı resmi açılış tarihi belirtilmediğinden programa alınmamıştır. Turunuz esnasında ziyarete açılmış olursa rehberiniz bugüne Sümela Manastırı'nı ekleyecektir.

Konaklama: Grand Harşena Konağı, Taşhan Otel, Emin Efendi Konağı vb. (Yeşil Irmak kenarında, şehir merkezinde tarihi konaklar)

8. Gün - AMASYA-KRAL KAYA MEZARLARI-TARİHİ SAAT KULESİ-HARŞENA KALESİ-FERHAT İLE ŞİRİN SU KANALLARI-ÇORUM-LEBLEBİ ALIŞVERİŞİ-ANKARA-İZMİR

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Şehzadeler Şehri'ni gezmeye başlıyoruz. Yeşil ırmak üzerindeki dağlarda bulunan Kral Kaya Mezarları'nı, Tarihi Saat Kulesi, Harşena Kalesi ve Yeşil Irmak’ın şekillendirdiği bu güzel şehirde Ferhat’ın Şirin için dağları deldiğini bilmek yetmez diyoruz ve bu aşka tanıklık etmek üzere Ferhat İle Şirin Su Kanalı’nı ve Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Mecitözü üzerinden Çorum'a varıyoruz. Çorum’da leblebi alışverişi için vereceğimiz molanın ardından Sungurlu-Ankara yolu üzerinden uygun yerlerde molalar vererek Kuşadası'na varıyor ve bir başka turumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Dönem / Pansiyon İndirim Kişi Başı Tek Kişi 3. Kişi 4. Kişi Çocuk İndirimleri
27-09-2019 1399.00 1729.00 1399.00   0 - 6 Yaş - 579.00
7 - 12 Yaş - 1179.00
28-09-2019 1399.00 1729.00 1399.00   0 - 6 Yaş - 579.00
7 - 12 Yaş - 1179.00
04-10-2019 1399.00 1729.00 1399.00   0 - 6 Yaş - 579.00
7 - 12 Yaş - 1179.00
18-10-2019 1399.00 1729.00 1399.00   0 - 6 Yaş - 579.00
7 - 12 Yaş - 1179.00