RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL MİDİLLİ ADASI TURU 2 2 Gece Konaklamalı

  • Yunan Adaları
  • 2 Gece, 3 Gün
  • Feribot ile Gidiş - Dönüş
  • Ayvalık Kalkışlı
  • Ayvalık Dönüşlü
Sorunuz

GEZİLECEK YERLER

Midilli, Skala Kallonis, Agia Paraskevi, Zeytin Müzesi, Pamegiston Taksiarhon Kilisesi, Agios Therapondas Kilisesi, Ermou Caddesi, Agios Athanasios Metropolitlik Kilisesi, Yeni Cami, Türk Hamamı, Tarihi Roma Agorası, Ayasos Dağ Köyü, Meryem Ana Kilisesi, Sarlıca Palas, Mandamados, Molivos, Petra kasabası, Kalloni.

Fiyat Hesapla

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Ayvalık–Midilli gidiş-dönüş feribot biletleri (Turyol gemileri ile)

2 gece konaklama ( kahvaltı dahil )

1 Yunan gecesi eğlencesi (yemek dahil, içki hariç )

* Tur boyunca planlanan transferler

* Türkçe rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Vize ücreti

* Yurtdışına çıkış harcı ve seyahat sigortası

* Öğle yemekleri

* 1 akşam yemeği

* Gezi esnasındaki kişisel harcamalar

NOT : Kuşadası - Ayvalık - Kuşadası transferi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Notlar

* 0–6 yaş çocuklar ücretsiz, 6–12 yaş çocuklar %50 ücretlidir.

* Pasaportunda KKTC’ye giriş damgası olanlar Yunanistan’a giremezler.

Otellerimiz

Lasia Hotel, Silver Bay, MytilanaVillage,Lesvion Hotel, Aegean Sun, Pebble Beach, Albatros Hotel, Clara Hotel, Belvedere Hotel, Psiphae Hotel, Aegeon Hotel vb.

1. Gün - MiDİLLİ - SKALA KALLONİS - AGİA PARASKEVİ - ZEYTİN MÜZESİ - PAMEGİSTON TAKSİARHON KİLİSESİ

       Saat 08:00 İtibariyle AYVALIK Liman'da buluşup, gümrük işlemlerinin ardından 09:00 ‘da feribot ile Ayvalık takım adaları, koyları ve deniz fenerlerinin eşliğinde Midilli Adası’na doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saat süren bu keyifli deniz yolculuğundan sonra Midilli Limanı'na varıyoruz.

       Gümrük işlemlerinin ardından, rehberimiz eşliğinde, Midilli Limanı çıkışında bizleri bekleyen otobüslerimizle adanın merkezine, doğanın gözdesi ve körfez sularıyla sarmalanan şirin bir balıkçı kasabası olan Skala Kallonis’e gidiyoruz. Kasaba merkezi gezimizin ardından öğle yemeği için ayrılan serbest zamanda, Adanın sardalyesi ile ünlü bu sahil kasabasının eşsiz lezzetlerinin tadına bakabilirsiniz.

       Öğle yemeğinin ardından sayısız konakları, Arnavut kaldırımlı sokakları, tarihi anıtları ve meşhur "Boğa Festivali" ile ziyaretçilerini etkileyen Agia Paraskevi’ye geçiyoruz. İlçenin girişinde, 1910 yılında Taksiarhis Kilisesi'nin girişimiyle kurulan büyük bir Zeytin Müzesi bulunmaktadır. Bu Müze, Yunanistan'da bulunan en güzel ve en bakımlı zeytinyağı fabrikası müzelerinden olup, uzun yıllar Kültür Merkezi olarak faaliyet gösterdikten sonra Piraeus Bankası Kültür Vakfı tarafından Zeytin Müzesi'ne dönüştürülmüştür. Kasabada yabani kuşlar ve hayvanlar için bir hayvan barınağı da bulunmaktadır. 1923 de inşa edilen okul kompleksinin muhteşem binası ilçe merkezine hakim olup, Atina Üniversitesi’nin giriş kapısının bir minyatürünü ihtiva eder. Kasabanın değişik yerlerinde 64 şapel bulunur. Görkemli Pamegiston Taksiarhon Kilisesi, Ayasos'daki  Bakire Meryem Kilisesi'nden sonra ikinci büyük bazilika olarak dikkat çeker. Burada eski bir osmanlı hamamı olan bir köy kahvehanesinde çay ve kahve molası verdikten sonar bu görkemli kasabadan ayrılıyoruz.

     Akşam yemeğini misafirlerimiz arzularına gore otelde ya da Yunan mutfağını hoş bir ortamda sunan restoranlarda alabilirler. Yemeğin ardından Midilli gecesinin tadını çıkarıp, müziğe ve eğlenceye doyabilirler.

2. Gün - AGİOS THERAPONDAS KİLİSESİ - ERMOU CADDESİ - AGİOS ATHANASİOS METROPOLİTLİK KİLİSESİ - YENİ CAMİ - TÜRK HAMAMI - TARİHİ ROMA AGORASI - AYASOS DAĞ KÖYÜ - MERYEM ANA KİLİSESİ

Otelde verilen kahvaltının ardından Midilli şehir merkezinde bulunan, Agios Therapondas Kilisesi, Ermou Caddesi, Agios Athanasios Metropolitlik Kilisesi, Yeni Cami, Türk Hamamı ve Tarihi Roma Agorası gibi tarihi eserleri ziyaret ediyor ve bunlarla ilgili bilgiler aliyoruz. Burada verilen serbest zamanda; adaya özgü çeşitli peynir, sakız, Uzo gibi ürünlerin tadına bakabilir, dilerseniz alışveriş yapabilirsiniz.

     Midilli şehir merkezi gezimizin ardından, sahilde adanın geleneksel yemeklerini sunan restaurantlarda öğle yemeği için molamızı veriyoruz. Yemeğin ardından, bir iç denize benzetilen Gera körfezinin muhteşem yeşil ve açık mavi renkli manzarasını izleyerek, zeytinyağı ile ünlü Pappados Köyü ve Barbaros Hayrettin Paşa’nın doğduğu köy olan Paleokipos köyünden geçerek, hakkında bilgi alıyoruz ve ardından adanın geleneksel köylerinden Ayasos Dağ Köyü için yol alıyoruz.

     Tahta oyma mobilyalarını seramik ve dantel işlerini sergileyen şirin çarşısını gezip ünlü adak yeri olan Meryem  Ana  Kilisesini ziyaret ediyoruz. Çarsı meydanın da vereceğimiz kahve molasının ardından Otelimize doğru harekete geçiyoruz. Akşam yemeğinde geleneksel ada yemeklerinin tadına bakıp «Bouzouki» eşliğinde Yunan müziğine ve danslarına doyacak, unutamayacağımız bir Yunan gecesi geçiriyoruz.

3. Gün - SARLICA PALAS - MANDAMADOS - MOLİVOS - PETRA KASABASI - KALLONİ

Sabah kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve Thermi şehri üzerinden kuzeye hareket ediyoruz. Osmanlı dönemi ve sonrasının en lüks oteli Sarlıca Palas’ı gördükten sonra, dünyanın tek insane kanından yapılma ikonasının olduğuna inanılan Taksiarhis Kilisesinin bulunduğu, seramikleri ve ballı yoğurdu ile ünlü Mandamados ‘a varıyoruz. Kilise ziyaretimizi yapıp Kilise avlusunda ballı yoğurt velokma molamızı verdikten sonar ünlü yazar StratisMyrivilis ‘in köyü Skamniya‘ dan geçerek adanın kuzey ucu olan Molivos ‘ a (Mithimna)ulaşıyoruz.

      Ortaçağ hatıraları ve Ege’nin mavisinde altın ve gök mavisi renk ışıltıları ile Adanın en özel yeri ve Unesco tarafından 1987’den beri Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan Molivos’un arnavut kaldırımlı özgün sokaklarında rehberimiz eşliğinde yürüyüşün ardından serbest zaman veriyoruz. Arzuya göre, özgün elişleri sergileyen küçük dükkanlarından alışveriş yapabilir, isteğinize göre burada bulunan teraslı özel cafe restoranlarında Uzo eşliğinde Yunan mutfağının lezzetlerini tadabilirsiniz.

     Molivos gezimizi de tamamladıktan sonra dönüş yolunda enfes kumlu sahilleriyle Petra kasabası ve tam ortasında bulunan büyük kayanın tepesindeki Meryem Ana Kilisesi bizi karşılıyor. Oldukça köklü bir geçmişi olan bu kilisenin içinde aktif olarak ayinler yapılmakta, çanlar çalınmaktadır. Adanın tam merkezinde bulunan Kalloni, ilk Osmanlı yerleşim yeri Arisvi ve Kuş cenneti Tuzla bölgesini de geçerek akşam saatlerinde Midilli Limanına varıyoruz. Bu güzel günün ardından gümrük işlemlerini de bitirdikten sonra  18:00’ da Ayvalık’a doğru harekete geçiyoruz.