SAKIZ ADASI GÜNÜBİRLİK PAKETLER

  • Yurt Dışı Turları
  • Günübirlik
  • Feribot ile Gidiş - Dönüş
  • Çeşme Çıkışlı
  • Çeşme Dönüşlü
Bilgi Alınız

GEZİLECEK YERLER

Sakız Adası, Mastıchorıa, Armolıa, Pirgi Köyü, Mesta

Fiyat Hesapla

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Çeşme - Sakız - Çeşme Hızlı Katamaran Geçişleri
* Güney Ada Turu
* Türkçe Rehberlik Hizmeti


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*DEVLETE ÖDENEN YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI (15 TL)
*VİZE ÜCRETİ
*ÖĞLE YEMEĞİ


1. Gün - SAKIZ ADASI - MASTICHORIA - ARMOLIA - PİRGİ KÖYÜ - MESTA (LABİRENT KÖY)

Sakız Adası günübirlik gezileri. Katar Tur Güvencesi ve tecrübesiyle...
Sakız Adası Hızlı Katamaran ile Gidiş Dönüş bileti
Tercih edilen Ada turu

Sabah 09.00 da hareket edecek olan Hızlı Katamaranımız için saat 08:00'de Çeşme Limanı'nda rehberimiz ile buluşuyoruz. Check in işlemlerimizden sonra Gümrüğe giriş yapıyoruz. Yaklaşık 20 dakika sürecek keyifli bir yolcuğun ardından Sakız Adası'na varıyoruz. Gümrük işlemlerini bitirdikten sonra, saat 11.45'e kadar serbest zamana sahipsiniz. Merkezi dolaşıp, çarşıda alışveriş yapabilir, kafelerde Yunan kahvesi içebilirsiniz. Saat 11.45'de buluşma noktasından otobüsümüze yerleşip, rehberimiz eşliğinde turumuza başlıyoruz. İlk durağımız; sakız ağaçlarının bulunduğu bölge MASTICHORIA ve ARMOLIA (Seramik Köyü).Sakız ağaçlarının bulunduğu bölge Mastichoria bölgesinde; sakız ağaçlarının bakımı, hasat ve mahsulü hakkında detaylı bilgiler alacaksınız. Armolia Köyü; el seramikleriyle ünlü bu köyde, dileyen yolcularımızın yörede el işçiliği ile yapılan hediyelik eşyaları alma imkânı vardır.
Sonra ki durağımız ise; PİRGİ KÖYÜ; dar sokaklar, kiliseler ve aralarından 13. yüzyıldan kalma Bizans kilisesi St. Apostles, siyah beyaz geometrik şekilleri ile kaplı eşsiz dış duvar dekorlu evleri - "xysta"; ziyaretçileri kendinden geçiren şeylerdir. Turun gidişatına göre rehberimizin köy meydanında vereceği kahve molasında, meydanda kahvenizi yudumlayabilir veya ünlü sakızlı gazozlarını deneyebilirsiniz.
MESTA (LABİRENT KÖY); Mesta, Sakız Adası'nın en eski köyüdür. İyi korunmuş taş evleri, dar ve çoğu yerde üzerleri kemerlerle kapatılmış labirent sokakları ile açık müzeyi andırır bize. Mesta Köyü de, korsan saldırılarından korunma amaçlı olarak kale köy olarak inşa edilmiştir. Köye giriş ve çıkış, sadece iki kapıdan yapılmaktadır. Sakız adasının en büyük ve önemli kiliselerinden olan Taksiarkhi Kilisesi, köyün tam meydanında bulunmaktadır. Mesta köyümüzü gezdikten sonra, öğle yemeği için köyün liman kasabası olan Limenas’ a geçiyoruz. Burası küçük bir balıkçı kasabasıdır. Denize sıfır restoranlardan dilediğinize oturup, dilediğiniz taze deniz mahsullerini deneyebilirsiniz. Öğle yemeğimizi keyifle yedikten sonra, dönüş için limana transferimiz gerçekleşmektedir.


Dönem