YILBAŞI ÖZEL UÇAKLI BUTİK KARS TURU

  • Kültür Turu
  • 2 Gece, 3 Gün
  • Uçak ile gidiş Uçak ile dönüş
  • İstanbul Kalkışlı
  • İstanbul Dönüşlü
Sorunuz

GEZİLECEK YERLER

Vali Konağı, Kars Kalesi, Opera Binası, Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Ani Harabeleri, Çıldır Gölü, Sarıkamış, Katerina Köşkü, Erzurum

Fiyat Hesapla

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* 2 gece yarım pansiyon otel konaklaması (2 Akşam Yemeği-2 Sabah Kahvaltısı)
Pegasus Hava Yolları gidiş dönüş uçak bileti 
Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri
Son model  araçlar ile ulaşım 
Katar Turizm otobüs içi ikram ve hizmetleri 
Tursab zorunlu seyahat sigortası

NOT : Otobüs için yeterli sayı olmadığında klimalı yatar koltuklu servisli Mercedes Sprinter yada Turkuaz marka araçlar ile turlar yapılabilir.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Öğle yemekleri 
* Yemeklerde alınacak içecekler 
* Müze Kart
* Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler 

ÖNEMLİ BİLGİLER

* Gezi süresi 2 gece 3 gün olup otel konaklaması aynıdır.
* Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.
* 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez.
* Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
* Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
* Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.
* Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 10 gün öncesine kadar Katar Turizm seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Katar Turizm misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. 
* Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak değişiklik yapılabilir.
* Hava muhalefeti nedeniyle ya da rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden Katar Turizm sorumluluğu yoktur.

1. Gün - VALİ KONAĞI - KARS KALESİ - OPERA BİNASI - ARKEOLOJİ VE ETNOGRAFYA MÜZESİ

Sabah 06.00 Sabiha Gökçen Havalimanında siz değerli konuklarımızla kültür rehberinizin buluşmasının ardından Pegasus Havayolları'nın 08:00 uçağı uçağı ile yaklaşık iki saatlik yolculuğun ardından Kars Havalimanı'na iniyoruz. Burada bizi bekleyen aracımızla binerek turumuza başlıyoruz. 1877-78 Osmanlı-Rus savaşından sonra yaklaşık 40 yıl boyunca Rus yönetiminde kalan şehirde Ruslar, Tahtdüzü denilen mevkide Baltık üslubunda binaların bulunduğu ızgara planlı yeni bir şehir kurmuşlardır. Yapacağımız şehir turunda hala kullanılmakta olan yapılardan Vali Konağı, Defterdarlık Binası Demir Köprü, Hekim Evi (Opera Binası), Aleksander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami) ve Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı göreceğimiz yerler arasında. Öğle yemeği molamızın ardından günümüzde Kümbet Cami olarak bilinen Oniki Havari Kilisesi, Ebu-l Hasan Harakani Türbesi, Osmanlı hamamları ve Kars Kalesini gezdikten sonra Kars Arkeoloji ve Etnografya müzesini ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 
Konaklama: Kars Park Otel / Kars
Günün Lezzeti ve Restoranı: Kars Ayaz Restoran,Kesme aşı çorbası,Kaz eti,Hangel,Bulgur pilavı,ayran (ekstra)

1. Gün - ANİ HARABELERİ - ÇILDIR GÖLÜ - YILBAŞI GALASI

Sabah otelimizden hareketle Ermenistan sınırında bulunan Ani Harabeleri'ne gidiyoruz. Burada yapacağımız gezimizde Gagik Aziz Krikor Şapeli, Aziz Pirkitch Kilisesi, Gagik Kilisesi, Freskleriyle ünlü Tigran Honents Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Cami) ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı, İpek Yolu Köprüsü, Gürcü Kilisesi, Zerdüşt Ateşgedesi, Türklerin Anadolu'da yaptıkları ilk cami olan Ebu-l Menücehr Camisi ve Selçukluların yönetiminde kente yapılan Selçuklu Sarayı göreceğimiz yerler arasında. Buradaki ziyaretimizi tamamladıktan sonra Çıldır Gölü'ne hareket ediyoruz. Deniz seviyesinden 1959 metre yüksekliğinde bulunan ve Van Gölü'nden sonra Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük ikinci gölü olan Çıldır Gölü kış aylarında buz tutmaktadır. Göl kenarındaki restoranımızda alacağımız öğle yemeğimizin ardından dileyen misafirlerimiz buz tutmuş gölün üzerinde yürüyüş yapabilirler ya da atlı kızaklarla gezebilirler. Ardından Kars'a hareket ediyoruz. Akşam yemeğinden önce dileyen misafirlerimize yörenin meşhur peynirlerini tatmaları ve alışveriş yapabilmeleri için serbest zaman sonrası otelimize ulaşıyoruz. Akşam isteyen misafirlerimiz ekstra olarak Yılbaşı Gala Yemeği'ne katılabilirler. Canlı müzik, Kafkas dans gösterileri ve Kaz eti veya Kırmızı et menülü yılbaşı gala gecesi programımızı gerçekleştiriyoruz.
Konaklama: Kars Park Otel / Kars

3. Gün - SARIKAMIŞ - KATERİNA KÖŞKÜ - ERZURUM

Sabah otelimizden hareketle Sarıkamış'a doğru yola çıkıyoruz. Sarıkamış'ın girişinde Şehitler Anıtı'nı görüp rehberimizden Sarıkamış Harekatı'yla ilgili bilgi aldıktan sonra Sarıkamış Katerine Köşkü'nü dışarıdan görüyoruz ve Sarıkamış Kayak Merkezi'ne ulaşıyoruz. Buradaki serbest zamanımızda dileyen misafirlerimiz teleferikle en üst noktaya kadar çıkıp Sarıçam ormanlarının içerisinde kahvelerini içebilirler. Ardından Erzurum'a doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Erzurum Ulu Cami, Tarihi Erzurum Konağı, Üç Kümbetler, (restorasyonda olduğu için dışarıdan görebildiğimiz) Çifte Minareli Medrese, Yakutiye Medresesi gezilerinin ardından Erzurum Havalimanı'na hareket ediyoruz. Pegasus Havayolları'nın 20:45 uçağı ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Alanda bekleyen servis aracımıza binerek sizleri tekrar aldığımız noktalara bırakırken bir sonraki Katar Turizm turumuzda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.